Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Ar esi atsakingas šunų šeimininkas?

Ar esi atsakingas šunų šeimininkas?

Š. m. birželio 7 d.  Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, norėdami atkreipti gyventojų dėmesį į gyvūnų laikymo taisykles, organizavo prevencinę akciją, kurios tikslas - paskatinti gyventojus būti pilietiškais ir labiau rūpintis savo aplinkos švara.

Prevencinės akcijos metu buvo stebėta, kaip laikomasi tvarkos Šalčininkų mieste, gyvūnų savininkams teiktos pastabos, rekomendacijos dėl taisyklių laikymosi, Skyriaus specialistai dalino dovanas (ekologiškai suyrantys ekskrementų maišeliai su dėklu). Pastebėta, kad dažniausiai gyvūnų laikymo taisyklių nesilaiko senjorai, galimai dėl informacijos stokos.

Gyvūnų laikymo Šalčininkų rajono savivaldybės teritorijoje taisyklės reglamentuoja augintinio šeimininko pareigas. Viena iš jų – užtikrinti, kad gyvūnui priteršus viešojoje vietoje, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kito asmens žemės valdoje, gyvūno laikytojas nedelsdamas turi surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus gyvūno paliktus teršalus. Kaip tai padaryti? Su savimi reikia turėti maišelį, į kurį bus surinktos keturkojo draugo paliktos išmatos.

Rekomenduojama, kad maišeliai būtų draugiški gamtai, suyrantys arba kompostuojami. Juos galime išmesti į bendrus mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Dar vienas variantas – turėti su savimi mažą kastuvėlį, kuriuo, reikalui esant, galima užkasti ekskrementus žemėje.

Atkreipiame dėmesį, kad už gyvūnų laikymo taisyklių nesilaikymą keturkojo šeimininkas pirmą kartą gali būti įspėtas, o vėliau baudžiamas nuo 30 iki 120 eurų bauda. Maišelius gyvūnų ekskrementams galima įsigyti bet kurioje gyvūnų prekių parduotuvėje.

Raginame būti atsakingais šeimininkais bei rūpintis savo augintiniais!