Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (0 380) 51 233 arba +370 380 51 233
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Festivalis Eišiškėse: pozityvus atsisveikinimas su vasara – sėkminga rudens pradžia!
Sunku nesutikti, kad vasara turi savo magiją ir slepia daug malonumų. Tai atostogos, nuotykiai, naujų nuostabių emocijų atradimas. Turbūt dėl to mes taip mėgstame vasarą, o kartu norime, kad šis nepakartojamas metų laikas tęstųsi kuo ilgiau. Deja, viskas turi pradžią ir pabaigą. Vasara kaip tik tokia. Atsisveikinti su atostogomis Eišiškių gyventojai rugpjūčio 26 d. rinkosi į tradicinį vasaros festivalį.
Renginyje dalyvavo Šalčininkų rajono vicemeras Valdemar Sliževski, Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje pirmoji patarėja Anna Kozłowska – Słupek, Eišiškių lenkų namų direktorė Anna Jesvilienė, Eišiškių laisvalaikio ir verslo centro direktorė Barbara Mickevič, renginį vedė Katažina Sokolovskaja.
- Šis festivalis – savotiškas meninių dirbtuvių, vykusių Lenkų namuose, praėjusių aktyviai ir įdomiai, apibendrinimas. Festivalio scenoje pasirodys vokalo užsiėmimų dalyviai. Noriu padėkoti visiems už dalyvavimą šventėje, jos organizavimą ir finansinę paramą, – sakė Eišiškių lenkų namų direktorė Anna Jesvilienė.
Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus vardu susirinkusius pasveikino vicemeras Valdemar Sliževski, pasidžiaugęs talentingais jaunais atlikėjais, tarp kurių ir eišiškiečiai.
- Nepaisant jauno amžiaus, artistai turi gražų muzikinį bagažą, kurį dažnai pristato ne tik Šalčininkų rajono scenose, bet ir už jo ribų. Šiais metais turėjome daug bendrų renginių, atrakcijų, išvykų. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad Eišiškių seniūnijoje šią vasarą buvo baigti arba tęsiami darbai komunalinio ūkio srityje – tai vandentiekio darbai, automobilių stovėjimo aikštelių Statybininkų gatvėje modernizavimas, pritarta mokyklos stadiono atnaujinimui. Dėkojame už Jūsų buvimą ir iniciatyvų palaikymą, – sakė vicemeras Valdemar Sliževski.
Gražios šventės ir malonių įspūdžių visiems linkėjo Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje pirmoji patarėja Anna Kozłowska – Słupek.
Po svečių pasisakymų prasidėjo koncertinė šventės dalis. Pirmieji scenoje pasirodė jaunieji atlikėjai – vokalinių užsiėmimų dalyviai. Publika galėjo įsitikinti puikiu darbo rezultatu ir apdovanojo juos aplodismentais.
Jaunųjų talentų pasirodymą tęsė Gabriela Ždanovičiūtė iš Vilniaus. Jauna atlikėja dalyvavusi daugelyje projektų, pelniusi apdovanojimų įvairiuose konkursuose. Puikios patirties atnešė tokie žinomi projektai kaip „Lietuvos Balsas“ 2018 m., o 2020 m. Gabriela net tapo šio projekto finalininke. Ji dalyvavusi tokiuose projektuose kaip „X faktorius“, „Lietuvos talentai“ ir kiti. Gabriela drąsiai dalijasi ateities planais – klausytojams nori pristatyti savo pirmąjį albumą.
Laimingi tie, kurių širdyse muzika, šokiai ir nuoširdi šypsena veide. Tai šokių grupės TODES dalyviai, kurie žiūrovams padovanojo fantastišką choreografiją!
Po plojimų šokėjams publiką pakerėjo Sandra Kivačinska iš Butrimonių. Dar mokydamasi mokykloje ji dalyvavo daugelyje muzikos konkursų ir festivalių. Daug patirties suteikė ir pasirodymai užsienyje kartu su Eišiškių lenkų namuose veikiančia grupe „Fantazija“.
Pelnyti eišiškiečių simpatijas į renginį iš Vilniaus atvyko ir Michal Lotyš , įvairių konkursų ir festivalių dalyvis, tokių kaip „Do słów Agnieszki Osieckiej" arba „Ciebie Boże wysławiamy“. Be to, jaunasis atlikėjas groja gitara, ukulėle, akordeonu, skambina fortepijonu.
„Iš gyvenimo pasiimu tiek, kiek įmanoma, ir kiekviename koncerte atsiduodu maksimaliai“ – taip apie save pasakoja Daniel Piečuro, nuostabiai prisistatęs Eišiškių scenoje.
Kitas dalyvis - Valdemar Dudoit - su malonumu priima kvietimus ir dainuoja įvairiuose koncertuose: ir mažesniuose, ir didesniuose.
Radoslav Stasilo gerai pažįstamas Šalčininkų rajono publikai, ne kartą dalyvavęs mūsų rajono kultūros įstaigų organizuotuose renginiuose. Jis pasirodė ir Eišiškių scenoje, atskleidęs ne tik vokalinius gebėjimus, bet pademonstravęs meistrišką grojimą gitara.
Eišiškėse jokia šventė negali vykti be Edvino! Juk tai vietos žvaigždė! Edvin jau išleido savo pirmąjį autorinės muzikos albumą „Seeking“. Jį galima išgirsti ir pamatyti įvairiuose koncertuose, taip pat ir per televiziją. Šeštadienį jaunasis dainininkas paruošė nepaprastai užvedančias šokių dainas.
Elizabeth Olshey tikriausiai jau niekam nereikia pristatyti. Daugelio konkursų ir festivalių dalyvė pristatė geriausius savo kūrinius, už kuriuos publika skyrė jai karštus aplodismentus.
Po kartu praleisto vakaro muzikos ir šokių ritmu žiūrovų dar laukė diskoteka. Pozityvus atsisveikinimas su vasara – sėkminga rudens pradžia! Ir tebūnie!
Organizatorius - Eišiškių lenkų namai, partneris – Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras.
Rėmėjai: Šalčininkų rajono savivaldybė, J. Olševskio fondas „Pagalba lenkams Rytuose“ (Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego), Lenkijos Respublikos ambasada Viniuje, Šalčininkų kultūros centras.
Parašykite komentarą
Komentarai
{{msg}}