Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Dalinis dalyvavimas tvarkant kelius: Savivaldybės ir gyventojų pastangomis suremontuota Plento gatvės kelio atkarpa

Dalinis dalyvavimas tvarkant kelius: Savivaldybės ir gyventojų pastangomis suremontuota Plento...

Šalčininkuose suremontuota Plento g. atkarpa. Prie įgyvendinamo projekto finansiškai prisidėjo šalia įsikūrę verslininkai bei gyventojai.

Dėl apie 200 metrų Plento gatvės atkarpos remonto kreipęsi verslininkai gavo Savivaldybės administracijos pasiūlymą pasinaudoti galimybe apmokėti 50 proc. darbų vertės. Tokia tvarka patvirtinta 2017 m. ir numato fizinių ar juridinių asmenų dalyvavimą remontuojant kelius. Šis teisės aktas reglamentuoja Šalčininkų rajono savivaldybės ir pareiškėjų abipusį susitarimą finansuoti darbus lygiomis dalimis. Šiuo atveju iniciatyvinei verslininkų ir gyventojų grupei atstovauja UAB „Elstatas“, su kuriuo pasirašyta finansavimo sutartis.

Iš viso buvo su remontuota apie 200 metrų atkarpa, įrengiami nauji bortai bei atnaujinama asfalto danga. Darbus atlieko UAB „Fegda“, bendra projekto vertė – apie 24 tūkst. eurų.

Pentadienį, rugpjūčio 23 d. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos atstovai susitiko su gyventojais ir verslininkais, su kuriais buvo įgyvendintas projektas.

- Vieni dažniausių klausimų, kuriuos užduoda gyventojai yra kelių tvarkymas. Deja, lėšų nepakanka iš karto sutvarkyti ar išasfaltuoti visas gatves. Tačiau gyventojai ar juridiniai asmenys, pareiškę norą prisidėti prie kelių tvarkymo savo lėšomis, turi galimybę pagerinti gyvenamąją aplinką ir norimo rezultato sulaukti daug greičiau. Tokios iniciatyvos Šalčininkų rajono savivaldybė susilaukė iš Plento gatvės gyventojų. Tai pirmas tokio pobūdžio projektas Šalčininkų rajone, kai Savivaldybės administracija kartu su gyventojais įgyvendina bendrą projektą, dalinant išlaidas per pusę. Manau, iniciatyva taps geru pavyzdžių kitiems – susitikimo metu kalbėjo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič.
Už sutvarkytą kelio ruožą bei  gerą bendradarbiavimą su savivaldybe dėkojo UAB „Elstatas“ direktorius Stanislav Ivanovskij.


Prieš

Prieš

Po

Po- Visi atsimename, kaip atrodė šitas kelias, o dabar, visų mūsų bendrų pastangų dėka galime džiaugtis užasfaltuotu keliu ir tvarkingai privažiuoti prie savo namų ar darbo vietų. Visimiems prisidėjusiems prie šito projekto širdingai dėkoju – pasakė Stanislav Ivanovskij.