Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Dalyvavimas šventėje „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“

Dalyvavimas šventėje „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“

Gegužės 25 d. Utenoje, parke šalia kultūros centro, vyko tradicinė draugystės ir kaimynystės šventė „Draugystės tiltai apleistuose praeities kiemuose“. Ją jau tryliktus metus organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos asociacija „Viltis“

„Vilties“ asociaciją su švente pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kuris pasidžiaugė, kad Lietuvoje yra žmonių, organizuojančių tokias nuostabias šventes. Gražius žodžius visiems susirinkusiems tarė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Viltis" vadovė Dana Migaliova, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Utenos Viltis" pirmininkė Aldona Vėbrienė ir kiti norintys pasisakyti.

Nuskambėjęs „Vilties“ asociacijai sukurtas Lino Adomaičio himnas „ Mes irgi galime mylėti“ pakvietė visus mokytis džiaugtis tuo, ką turi, ir daugiau dėmesio skirti esantiems šalia.

Šventės metu vyko puikus koncertas, kuriame pasirodė ir Šalčininkų rajono sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centro lankytojai su darbuotojais, kurie pristatė šokį „Tu Lietuva, tu mana“ su bumbulais bei A. Borisevičiaus  dainą „Aš širdyje labai myliu savo mamą“. Jie buvo labai šiltai priimti publikos.

Šventėje dalyvavo devynių Lietuvos sutrikusio intelekto ir neįgaliųjų organizacijų atstovai iš  Lietuvos – Vilniaus, Šalčininkų, Pabradės  ir Utenos miestų. Iš viso į šventę susirinko daugiau 100 dalyvių ir svečių. Visi šventės dalyviai labai smagiai praleido laiką.

Šiemet programa buvo kaip niekada įvairi: šokiai, dainos, meninės kompozicijos, spektakliai.

 

Be koncerto šventės metu vyko ir tradicinė rankdarbių mugė, iš kurios nė vienas neišėjo be mielo prisiminimo. Šventės svečiai bei dalyviai grožėjosi dailės ir rankdarbių dirbinių gausa bei įspūdingumu,  keitėsi idėjomis.

Renginio tikslas – mažinti sutrikusio intelekto žmonių socialinę atskirtį, keisti neigiamą visuomenės nuostatą ir klaidingą požiūrį į sutrikusio intelekto žmonių gebėjimus.