Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Darželio kiemelyje pražydo gėlės ir pragydo paukšteliai

Ar girdėjote pasaką apie giliai žemėje tarp medžių šaknų gyvenančius žmogučius?
Šie žmogučiai visą žiemą saldžiai miega, tačiau ėmus šilčiau šildyt saulei, jie šoka iš patalų, čiumpa į rankas žirkles, siūlus, adatas, žalios, mėlynos, geltonos ir raudonos spalvos medžiagas ir siuva vabalams drabužius. Naujai aprengę visus vabalus, ir patys pasipuošia naujais rūbais.
Kiekvienas žmogutis, išlipęs iš žemės paviršiaus, pavirsta tokios spalvos gėle, kokios buvo jo drabužis. Ir tuomet žemėje atsiranda gražiausių įvairiaspalvių gėlyčių. Tai va, kažkas panašaus kovo 20 d. nutiko ir lopšelyje – darželyje „Vyturėlis“. Netikėtai darželio pievelėje pražydo gėlės. Pievelė pasidarė marga marga, pilna nematytų neregėtų gėlių, o virš gėlių ėmė sklandyti drugeliai, ant medžių šakų, pakerėti gėlių grožio, smagiai suposi paukščiai.
Jei tikėti šia pasaka, tai galima būtų pamanyti, kad tai šaknų žmogeliukai nusprendė pradžiuginti vaikučius Žemės dienos proga. Tačiau šaknų žmogeliukams nebūtų pavykę, jei jiems nepadėtų šaunieji mūsų darželio vaikučiai ir kūrybingosios auklėtojos.
Bendromis pastangomis, pasitelkus išmonę, fantaziją, vaizduotę ir begalinį norą kurti, papuošėmė žemę pačių pasigamintomis gėlėmis. Vėliau, kiek leidžia mažos jėgos, surinkome šiukšles. Smagu buvo matyti sutvarkytą ir išpuoštą aplinką ir suvokti, kad nors mažumėlę galėjome atsidėkoti už žemės dosnumą, kančias ir kantrybę.

 


Šalčininkų lopšelio – darželio „Vyturėlis“
direktorės pavaduotoja ugdymui
Rima Stankevičiūtė