Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Dėl pernykštės žolės deginimo

Pernykštės žolės deginimas – tarsi pavasarinis maras. Dėl žmonių kaltės liepsnose žūva pirmoji pavasario augalija, smulkūs gyvūnai, skurdėja dirva, padidėja vėjo ir lietaus sukelta erozija, ugnis persimeta į miškus, aukštapelkes, durpynus, naikina gyvenamuosius namus.
Klaidingai manoma, kad deginimas – tai „pigiausias herbicidas“. Mokslininkų įrodyta, kad po deginimo dirva nuskursta, o net vienkartinis išdeginimas sumažina dirvos derlingumą 5 – 8 proc.
Šalčininkų rajono gyvenvietėse šį pavasarį daugiausia pievų ir laukų plotų liepsnojo Turgelių ir Pabarės seniūnijose, tačiau palyginus su 2008 m. statistika, šį pavasarį pernykštės žolės deginimo atvejų sumažėjo.
Šalčininkų rajono savivaldybės administracija ragina gyventojus nedeginti sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, ražienų ir t.t. Tai ne tik pražūtingai veikia gamtą, bet ir užtraukia baudas:
- sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus – užtraukia baudą piliečiams nuo 100 Lt iki 800 Lt ir pareigūnams – nuo 200 Lt iki 1000 Lt;
- ražienų, taip pat nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą piliečiams nuo 200 Lt iki 1000 Lt ir pareigūnams - nuo 400 Lt iki 1200 Lt.
- žemės savininkų, naudotojų ir valdytojų nesiėmimas priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje žolės, ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, – užtraukia baudą nuo 100 Lt iki 600 Lt.


Dėl informacijos prašome kreiptis į Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistą Ivaną Sviglinskį, tel. 8 380 30182