Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Duoti yra geriau negu gauti

Duoti yra geriau negu gauti

Pasakyti AČIŪ paprasta. Šiandien dėkojame savanoriams, skyrusiems laiko ne sau, o bendruomenei. Dažnai net nesusimąstome, kieno rankos padėjo ruoštis šventei, kas padėjo vienišam senoliui, kas padėjo ruoši pamokas sunkumų turinčiam vaikui. Tačiau iš tiesų darbavosi labai darbščios rankos, atviros širdys ir kuklios asmenybės. Taip, asmenybės, nes jaunos merginos suaugo supratusios galinčios būti naudingos ne tik sau ir savo artimiesiems arba draugams. Puikiai jas pažįstame, ne kartą matėme dainuojančias renginiuose, dalyvaujančias harcerių veikloje, lankančios ir tvarkančios apleistus kapus, prisidedančios prie įvairiausių labdaros akcijų ir netgi sodinančias gėles pagrindiniame Šalčininkų miesto gėlyne – tai Danielė Petrašun ir Adriana Chačkovska, Gabriela Mockutė ir Jovita Kropa.

Šiandien Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič susitiko su keturiomis savanorėmis, baigusiomis 6 mėn. Jaunimo savanorišką tarnybą. Danielė Petrašun ir Adriana Chačkovska savanoriavo Šalčininkų kultūros centre, o Gabriela Mockutė ir Jovita Kropa – Šalčininkų vaikų dienos centre. Jaunimo reikalų koordinatorės Justynos Balion – Voitonis teigimu, šiuo metu Šalininkų rajone pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos programą savanoriauja keturios savanorės ir viena savanorė – pagal programą „Judam“.

 
 
 
 

Susitikime taip pat dalyvavo Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Ana Jesvilienė, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir Šalčininkų rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Gžegož Jurgo, jaunimo reikalų koordinatorė Justyna Balion Voitonis, savanorių kuratorės Šalčininkų kultūros centro kultūrinės veiklos vadovė Veslava Tomaševska ir Vaikų dienos centro vadovė Lucja Dudoit, o taip pat VšĮ „Ne imti, bet duoti“ direktorius Lukas Dvilevičius.

- Esate gabios viskam, tokias Jus sukūrė Dievas ir tokias Jus užaugino tėvai. Šių dienų realybė yra tokia, jog žmonės lekia ir nepastebi vieni kitų, o Jūsų veikla kaip tik svarbi visiems žmonėms. Privalome matyti kitą žmogų. Jūs parodėte puikią nuoširdžią iniciatyvą, kuri tapo nematoma gerumo ir gailestingumo pareiga, kurią pakuždėjo širdis. Žmogų pažįstame per jo santykį su kitais žmonėmis, o ne per išvaizdą. Juk povas tėra tik gražus paukštis. Šiandien sakome, kad baigėte savanorišką tarnybą. Manau, kad tikrai nebaigėte, manau, kad viskas tik prasideda, nes Jūsų pavyzdžiu seks draugai ir pažįstami. Jūsų aktyvumas – tai Dievo dovana mums visiems, Jūsų mamos ir tėčiai tokias Jus užaugino ir tikrai gali Jumis didžiuotis. Be to, Jūs gavote kur kas daugiau, negu atidavėte, atradote kur kas daugiau negu galėjote, - kalbėjo meras Zdzislav Palevič.

Vilniaus apskrities savanoriškos tarnybos mentorius - savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos VšĮ „Ne imti, bet duoti“ direktorius Lukas Dvilevičius sutiko su Šalčininkų rajono meru, jog savanoriškos tarnybos metu kur kas svarbiau yra duoti, tačiau grįžtamasis ryšys yra kur kas stipresnis.

- Padedami kitiems padedate sau. Tie papildomi 0,25 balai prie stojamojo balo dabar jau nuėjo į antrą planą, nes savanorystė Jus subrandino. Linkiu nenustoti savanoriauti, vystyti savo asmenybes. Jūs išvažiuosite studijuoti, bet grįšite į savo bendruomenę. Savanorystė yra pagalba kitiems ir kartu Jūsų pačių ugdymas. Džiaugiuosi už Jus ir kartu džiaugiuosi, kad savanorių Šalčininkų rajone yra vis daugiau, - kalbėjo jis.

Merginos prasitarė, kad savanoriauti nebuvo lengva, bet atsirado minčių pratęsti tokią veiklą. Planuojančios studijuoti ekonimiką, rinkodarą, kūrybines industrijas ir mediciną savanorės Jovita, Gabriela, Danielė ir Adriana prasitaria, kad galvoja apie savanorystę per būsimas studijas ir netgi Raudonajame Kryžiuje.

Šalčininkų kultūros centro kultūrinės veiklos vadovė Veslava Tomaševska prisipažino, kad papildomos rankos buvo tikrai naudingos ir labai reikalingos, o Vaikų dienos centro vadovė Lucja Dudoit prisipažino, kad savanorėms nebuvo lengva surasti bendrą kalbą su centro vaikais, tačiau šiandien mažieji vadina merginas „mūsų Gabi“ ir „mūsų Jovita“.

 
 
 
 

Dėkodamas už gražų pavyzdį, už aktyvią pilietinę veiklą, už bendruomeniškumą ir aktyvumą Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič stipriai paspaudė ranką kiekvienai savanorei ir įteikė atminimo dovanas.

Linkime Danielei, Adrianai, Jovitai ir Gabrielai sėkmės renkantis studijas ir profesiją, plataus kelio, kuriame Jūs sutiktumėte tik gerus ir įdomius žmones, o visus iššūkius įveiktumėte atsakingai ir profesionaliai. Tegul Šalčininkuose užauginti sparnai sėkmingai skraidina Jus per gyvenimą. Ačiū!