Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Gegužinės šventė Eišiškėse

Gegužinės šventė Eišiškėse

Tradiciškai gegužės mėnesį Eišiškėse vykstanti Gegužinė sukviečia gausų būrį ne tik vietos, bet ir apylinkių, gyventojų.

Renginys prasidėjo iškilmingomis šventomis mišiomis Eišiškių Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje. Už Eišiškių bendruomenę mišias aukojo ir meldėsi kunigas iš Lenkijos Andrzej Plaskowski.

Eišiškių Gegužinėje dalyvavo: Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Ana Jesvilienė, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo, Šalčininkų rajono mero padėjėjas Valdemar Sliževski, Eišiškių seniūnijos seniūnas Miroslav Bogdiun, Dieveniškių seniūnijos seniūnė Česlava Marcinkevič, LR Seimo narė Beata Petkevič, Eišiškių klebonas kun. Tadeuš Matulianec.

Renginyje taip pat dalyvavo kunigas iš Lenkijos Andrzej Plaskowski, paramos fondo lenkams, gyvenantiems kresuose, atstovai Malgožata ir Voitech Sarnovskiai.

Susirinkusius svečius pasveikino Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

- Grįžtame į normalų ir aktyvų gyvenimą. Šiandien Eišiškėse ir religinė, ir parapinė šventė, ir, žinoma, tradicinė Gegužinė, inicijuota prieš keliolika metų. Tai visų Eišiškių ir jų apylinkių gyventojų šventė, ir man be galo malonu dalyvauti joje kartu su Jumis. Po sunkių darbo dienų ši šventė reikalinga, kad susitiktume ir pailsėtume. Linkiu geros nuotaikos ir geros šventės,- pasakė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

 
 

Į susirinkusius kreipęsis Eišiškių seniūnijos seniūnas Miroslav Bogdiun pasidžiaugė gražia švente ir dėkojo Eišiškių laisvalaikio iš verslo centrui už renginio organizavimą.

- Dėl pandemijos turėjome trumpą pertrauką, todėl labai džiugu sveikinti Jus čia susirinkusius tradicinėje Gegužinės šventėje. Pirmiausia linkiu gero oro. Jeigu vienas kitas lašas lietaus bus, tai neišsigąskite, nuoširdžiai meldėmės ir tikimės, kad orai bus palankūs. Gražios šventės ir geros nuotaikos visiems, - padrąsino publiką seniūnas Miroslav Bogdiun, ragindamas nepasiduoti slogiai nuotaikai dėl prakiurusio dangaus.

 
 

Pirmieji į sceną įžengė dainų ir šokių ansamblio „Eišiščane“ nariai, užtikrinę gražią ir linksmą renginio pradžią. Mėgautis išskirtiniu renginiu taip pat pakvietė Eišiškių lopšelio – darželio „Žiburėlis“ auklėtiniai, Eišiškių gimnazijos šokių grupė „Kwiaty Polskie“, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos kanklininkų ansamblis " Versekėlė", šokių studija „Todes“, estradinis ansamblis „Black Guitars“. Publika taip pat klausėsi solistų Edvino ir Agneškos Jankevič atliekamų dainų.

Programoje taip pat buvo grupės „Šalčininkų jaunimas“ pasirodymas. Publiką išjudino ritminga romų ansamblio „Romany Jagury“ muzika, pakvietusi į šokių aikštelę visus neabejingus romų muzikai. Vėliau į sceną žengė grupė „Rakija klezmer orkestar“, praėjusio šimtmečio populiariausias dainas atliko Šalčininkų kultūros centro grupė „Art of Music“.

 
 
 
 
 

Sekmadienio vakarą liūdėti neleido ir iki vėlumos šokti kvietė tiek vyresnius, tiek jaunesnius eišiškiečius atlikėjos Katažina Zvonkuvienė ir Božena Čenko. Eišiškių Gegužės aikštėje netrūko linksmybių, bendravimo ir geros nuotaikos.

Šiandien Gegužinė Eišiškėse yra tradicinis renginys, pirmą kartą organizuotas 2012 m. ir įtrauktas į Šalčininkų rajono tradicinių kultūros renginių sąrašą. Kasmet sulaukianti didelio susidomėjimo ir skaičiuojanti didelį publikos būrį šventė, visų pirma, suteikia progą pademonstruoti eišiškiečių talentus.

Renginį vedė Kristina Juckevič ir Kšištof Gotovecki. Renginį organizavo Eišiškių laisvalaikio ir verslo centras ir Eišiškių seniūnija, renginio rėmėjas – Šalčininkų rajono savivaldybė, asociacija „Wspólnota Polska“, 2022 m. Lenkijos Respublikos Ministrų Tarybos Pirmininko kanceliarijos globos programa Polonijai ir lenkams užsienyje.