Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Geriausias artojas – iš Šalčininkų

Š. m. birželio 26 d. netoli Gornostajiškių (Eišiškių sen.) įvyko IX rajoninės varžybos dėl geriausio Šalčininkų rajono artojo vardo. Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos organizuotose varžybose dalyvavo 9 traktorininkai: Jan Dubravski, Henrik Černiavski, Henruk Galaburdo, Andžej Kulevičius, Pavel Šimkonis, Jaroslav Andruškevič, Gžegož Kolendo, Josif Anrduškevič, Jaroslav Ščykno.
- Kiekvienas ūkininkas žino, kad gero derliaus pagrindas yra geras arimas. Linkiu visiems geriausiai pademonstruoti savo profesinius sugebėjimus, smagiai praleisti laiką ir rudenį surinkti gerą derlių, - sveikindamas susirinkusius kalbėjos Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Boleslav Daškevič.
Po Šalčininkų rajono savivaldybės vėliavos pakėlimo varžybų dalyviams buvo paskirstyti laukai, kuriuos jie turėjo suarti, ir traktoriai pajudėjo. Komisija vertino beveik keturias valandas trukusį darbą. Susumavus rezultatus geriausiu rajono artoju tapo Andžej Kulevičius iš Šalčininkų, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas, įrodęs, kad neveltui dirba šį darbą. Antrą vietą užėmė Henrik Černiavski iš Jančiūnų (Butrimonių sen.), nuo jo beveik neatsiliko Jan Dubravski iš Eišiškių, pastarųjų aštuonerių varžybų dalyvis.
Artojų varžybų nugalėtojams ir dalyviams buvo įtekti diplomai ir piniginiai apdovanojimai.
- Esu dėkingas visiems renginio dalyviams. Džiaugiuosi, kad yra ir nuolatinių artojų varžybų dalyvių ir tų, kurie atvažiavo čia pirmąkart. Manau, kad kiekvienam tai puiki proga ne tik pademonstruoti savo sugebėjimus, bet ir pasidalyti patirtimi ir pailsėti nuo kasdienio darbo, - renginio uždarymo metu kalbėjo Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stanislavas Lebedis.
Artojų varžybas rėmė: AB „Actas“, UAB „Šalmesta“, UAB „Rovaltra“, KB„Lietuviškas pienelis“ bei ūkininkai Kamal Zulfijev, Anton Bandalevič, Tadeuš Rudis, Leonard Zenevič, Česlav Moroz, Pavel Griaznov, Andžej Vachoviak, Kazys Mečkauskas.


Irena Kolosovska