Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Jašiūnų gyventojai prisimena pirmąją mokytoją

Jašiūnų gyventojai prisimena pirmąją mokytoją

Žmogus gyvas tol, kol gyvas atminimas apie jį. Ji buvo vardu Jekaterina Rodevič. Atvažiavo į Jašiūnus iš Žemaitijos mokyti vietos vaikų. Ši moteris buvo pirmoji mokytoja pirmoje Jašiūnų mokykloje. Mirė nuo tuberkuliozės būdama 26 metų. Paliko po savęs gražius prisiminimus ir jašiūniečių pagarbą. Tai jie, dėkingi Jekaterinos Rodevič mokinių palikuonys, birželio 14 d. susirinko prie atnaujinto mokytojos paminklo. Jašiūnų pagrindinės mokyklos mokytojos Svetlanos Korotčenko ir mokyklos bendruomenės iniciatyva metus buvo renkamos lėšos naujam paminklui. Prieš kelis mėnesius sumanymas realizuotas.

- Nesitikėjome, kad mūsų iniciatyvą aktyviai parems ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir Jašiūnų gyventojai, vietos įmonės ir privatūs asmenys. Labai greitai surinkome reikalingą sumą ir įrengėme paminklą prie Jekaterijos Rodevič kapo, - sako Svetlana Korotčenko.

Atvykusius į paminklo pašventinimo iškilmes pasveikino Jašiūnų pagrindinės mokyklos direktorė Ina Kurnickienė. Tarp atvykusių svečių buvo: Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Jašiūnų seniūnijos seniūnas Zdislav Mažeiko, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič ir specialistė Halina Smykovska. Paminklą pašventino Šalčininkų stačiatikių Šv. Tichono parapijos klebonas Oleg Pristavko.

 
 

Mokyklos direktorė Ina Kurnickienė pristatė Jekaterinos Rodevič asmenybę, kuri, nepaisant jauno amžiaus, pelnė gyventojų pagarbą ir iškilaus mokytojo vardą. Gimė 1880 m., Raseinių pensionato auklėtinė. Jos tėvas mokytojavo Turgeliuose, mirė 1922 m., motina mirė Rusijoje 1931 m.

Jašiūnų mokyklos bendruomenės iniciatyvą parėmė rajono meras Zdzislav Palevič, pabrėžęs žmonių, kurie išėjo, atminimo puoselėjimo svarbą.

 
 

- Pagarba, gailestingumas ir mirusiųjų atminimas sudaro mūsų žmogiškumo pagrindą. Šiandien parodome pagarbą konkrečiam asmeniui, kuris dirbo vienoje seniausių Šalčininkų rajono mokyklų. Mokykla Jašiūnuose skaičiuoja 120 metų. Tačiau neretai minėdami mokyklų jubiliejus pamirštame, kad mokykla – tai ne sienos, o, visų pirma, žmonės. Šiandienos susitikimas turi labai gilią prasmę. Tai liudija apie inteligenciją mokyklos bendruomenės, kuri tokio požiūrio dėka gali drąsiai žvelgti į ateitį, - susitikimo metu pasakė meras Zdzislav Palevič.

Susirinkusieji padėjo gėlas prie mokytojo kapo, uždegė žvakes, mokyklos muziejuje apžiūrėjo Jekaterinos Rodevič atminimui skirtą ekspoziciją.