Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Joninės sugrįžo į Jašiūnus

Joninės sugrįžo į Jašiūnus

Šįvakar Jašiūnų dvaras prisipildė muzikos, malonaus triukšmo, šurmulio ir geros nuotaikos. Dvaro parke rinkosi tie, kurie norėjo ieškoti paparčio žiedo prie Merkio. Po dviejų metų pertraukos čia sugrįžo tradicinė Joninių šventė, prasidėjusi varduvininkų sveikinimu. Šventėje dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Jašiūnų seniūnijos seniūnas Zdislav Mažeiko, Šalčininkų kultūros centro direktorė Gražina Zabarauskaitė, svečiai iš Lenkijos.

- Džiaugiuosi, kad po trumpos pertraukos vėl galime susitikti. Šiandien ilgiausia diena ir trumpiausia naktis, saulė yra aukščiausiai, tačiau mūsų laukimą gamta apdovanojo gerais orais. Šiandien svarbiausia, kad susitikome. Linkiu gero vakaro ir geros šventės, - pasakė meras Zdzislav Palevič.

 
 

Sveikinimo žodį tardamas seniūnas Zdislav Mažeiko pasveikino ne tik šventės dalyvius, bet ir varduvininkus – Jonus ir Janinas.

Pirmieji scenoje pasirodė šeimininkai – dainų ir šokių ansamblis „Znad Mereczanki“, pakvietęs žiūrovus linksmintis skambant liaudies gaidoms. Gražus pasirodymo akcentas – vainikų pynimas. Po jų į sceną žengė Šalčininkų rajono publikos pamėgta grupė „Art of Music“. Muzikantų atliekamos tradicinės ir gerai pažįstamos dainos šįvakar skambėjo naujai.

Kauno diksilendas „DixXband“ –   tradicinio džiazo grupė (diksilendas), grojantis  svingo, rokenrolo stiliaus muziką, pašėlusį boogie woogie bei pop muzikos hitus "Vintage jazz" stiliumi.  Kauno diksilendo   pasirodymus galima išgirsti įvairiose Lietuvos  vietose. Joninių vakarą jų atliekama muzika skambėjo Jašiūnų dvaro parke. Galiausiai į sceną užlipo amerikiečių atlikėja Karen Edwards kartu su grupe „Jazz Band Ball Orchestra“ (Lenkija). Publika turėjo progą klausytis nekasdienės džiazo muzikos.

 
 

Trumpiausią metų naktį Šalčininkų kultūros centras parengė staigmeną. Sutemus žiūrovų laukė ugnies ir šviesų spektaklis. Teatras AKT pristatė įtemptą, emocionalų veiksmo spektaklį „JA GORE“, kuriame nepritrūko stulbinančių ugnies ir šviesų efektų. Ne kartą žiūrovai turėjo suklusti ir nustebti. Šokis, muzika ir ugnis – viskas kartu susisiejo į vieną įtraukiantį pasakojimą, o šventės dalyviai tapo jo dalimi.

 
 

Kaip ir priklauso per Jonines – linksmybės truko iki paryčių. Šventės svečiai linksminosi surengtoje diskotekoje. Žinoma, ieškota ir paparčio žiedo. Jeigu kažkam pasisekė Merkio pakrantėse aptikti paslaptingą paparčio žiedą, sveikiname  - Jūs įgijote stebuklingų galių! Neradusiems paparčio žiedo patariame neliūdėti. Juk tikėti gražia ir į magijos pasaulį įtraukiančia legenda yra kur kas įdomiau.