Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Joninių naktis Jašiūnuose

Kerai, burtai, paslaptingi ženklai – viso to galima tikėtis naktį iš birželio 23 d. į birželio 24 d. Pagal legendą, trumpiausią metų naktį žydi stebuklingas paparčio žiedas, o jį radęs žmogus bus laimingas ir viso jo norai išsipildys.
Trumpiausią metų naktį galima praleisti pinant vainikus, ieškant paparčio žiedo ar klausantis koncerto. Smagiausiai Šalčininkų rajone Joninių naktis švenčiama Jašiūnuose. Į renginį, organizuojamą Šalčininkų kultūros centro Balinskių dvaro parke, prie Merkio, kasmet atvyksta ne tik Šalčininkų rajono gyventojai, bet ir svečiai iš kitų Lietuvos kampelių ir užsienio.
Pagal tradicijas, vainikais buvo pagerbti šventės varduvininkai – Janai, Jonai, Ivanai ir Janinos. Vyresni žmonės prisimena Joninių naktis, kai linksminosi iki aušros ir ši šventė buvo pati linksmiausia metuose.
Tai buvo įsomintinos naktys. Vaikystėje pynėme vainikus ir plukdydavome juos upe. Geriausia, kad jie būtų lengvi ir vis plauktų. Tai reiškė, kad panelė netrukus ištekės ir gyvens ilgai ir laimingai. Jeigu vainikas paskęsdavo, tai reiškė, kad panelė dar turi palaukti savo išrinktojo, - pasakoja ponia Janina iš Jašiūnų. – Po to linksminomės prie laužo, šokome ir dainavome. Tai buvo visai kitokie laikai. Neturėjome tada kompiuterių ir televizorių, gerai, kad tradicijos grįžta.
Jašiūnuose šiemet koncertavo ansambliai „Znad Merečanki“ iš Jašiūnų, „Eišiščane“ ir „Romany Jagury“ iš Eišiškių, Baltosios Vokės šokių kolektyvas, „Vaivora“, Škliary“ iš Baltarusijos, „No comments”, duetas „Svetlica“ iš Ukrainos ir teatras iš Lenkijos.

 
Irena Kolosovska