Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Komunalinis ūkis – aktualiausi gyventojams klausimai

Komunalinis ūkis – aktualiausi gyventojams klausimai

Šiandien įvyko darbinis pasitarimas dėl situacijos Šalčininkų rajono komunaliniame ūkyje. Šildymas, kelių būklė, gatvių priežiūra – šiuo metu aktualiausi klausimai.

Kalbėdamas apie šilumos ūkį UAB „Šalčininkų šilumos tinklai“ direktorius Artur Danulevič dėkojo už pagalbą seniūnams apskaičiuojant kompensacijas gyventojams už šildymą. Jis priminė, kad Šalčininkų rajono savivaldybė už lapkritį ir gruodį kompensavo gyventojams dalį išlaidų, taip mažindama finansinę naštą dėl energetinių kainų šuolio. Bendras kompensacijų dydis už lapkričio ir gruodžio mėnesius – apie 100 tūkst. eurų, kuriuos savivaldybė padengė iš savo biudžeto.

UAB „Šalčininkų autobusų parkas“ direktorė Teresa Butrimovič apgailestavo dėl Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdomų kelių būklės. Dalyje jų dėl duobių ir banguotumo genda autobusai. Rajono seniūnai diskutavo, kad ne kartą kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją, siekdami graudesnio bendradarbiavimo, gyventojai taip pat aktyviai reagavo į bendras problemas, tačiau susitarimo kol kas nerasta.

 

Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Romuald Monkevič priminė, kad dėl Šalčininkų rajono vietinės reikšmės kelių būklės su seniūnais bendrauja kasdien, lankosi seniūnijose, apžiūri kelius, visi kartu ieško sprendimų pagerinti jų būklę polaidžio metu. Jis taip pat kalbėjo apie sunkumus dėl miškovežių sugadintų kelių atstatymo. Seniūnams ir Komunalinio ūkio skyriui talkininkauja Viešosios tvarkos skyrius. Siekiama, kad dėl medienos kirtimo darbų sugadintus kelius atstatytų tai padariusios įmonės. Komunalinio ūkio vedėjo Romualdo Monkevičiaus teigimu, polaidis – išbandymas žvyrkeliams. Tikimasi, kad esant minusinei temperatūrai, kuri prognozuojama artimiausiomis dienomis, pavyks pataisyti prasčiausius kelių ruožus.

- Džiaugiuosi, kad susitikimai praeina konstruktyviai ir susitikdami galime spręsti problemas, diskutuoti visiems rūpimais klausimais, ieškoti sprendimų būdų, teikti siūlymus. Komunalinis ūkis – šis klausimas visada bus svarbus, todėl jam visada skiriame ypatingą dėmesį, - pasakė meras Zdzislav Palevič apibendrindamas susitikimą.