Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Kurmelionių piliakalnis kviečia smalsius turistus

Kurmelionių piliakalnis kviečia smalsius turistus

Akmenynės bendruomenės pastangomis turistų lankymui prieinamas Kurmelionių piliakalnis. Akmenynės seniūnijos seniūnė Teresa Paškevič pasakoja, kad iniciatyvos ėmėsi Akmenynės seniūnija bei  Akmenynės seniūnijos bendruomenė. Gyventojai buvo aktyvūs, ne tik davė medienos suoliukams, padėjo transportuojant suoliukus į piliakalnį, bet ir dirbo kartu su seniūnijos darbuotojais kirsdami krūmus bei tvarkydami piliakalnio teritoriją. Akmenynės seniūnijos darbuotojai pagamino suoliukus, laiptus, informacinę lentą, senovės tvorų imitacijas.

- Esu dėkinga Janui Grinevičiui, Janui Jereminovičiui, Vladislavui Adamovičiui, Josifui Miloševičiui, Ivanui Žulpo, Romualdui Paškevičiui, Robertui Aniškevičiui už nuoširdų bendradarbiavimą ir atsidavimą. Nesitikėjau, kad šio piliakalnio sutvarkymas sukels  vietos bendruomenėje gražius atsiliepimus. Vieni prisiminė, kaip mokyklos laikais ėjo ten kartu su mokytojais, kiti - močiučių pasakojimus apie neva kadaise ten stovėjusią ir prasmegusią bažnyčią, tad šis turizmo ir kultūros paveldo objektas įdomus ne tik turistams, bet ir vietos gyventojams, - pasakoja Teresa Paškevič.

 
 

Seniūnės teigimu, dėl Kurmelionių piliakalnio lankymo yra vienas nesklandumas dėl netoliese esančios sienos su Baltarusija. Teritorija įeina į valstybės sienos apsaugos zoną, ir būti joje galima tik gavus Valstybės sienos apsaugos tarnybos leidimą, tačiau seniūnija kreipsis į G. Žagunio užkardą dėl supaprastinto lankymosi Kurmelionių piliakalnyje.

Kurmelionių piliakalnis su gyvenviete datuojamas V-XII a. Jo šlaitai statūs Piliakalnio aikštelė ovali, 60x40 m dydžio, viduryje šiek tiek iškila. Jos vakariniame ir rytiniame pakraščiuose yra 5–6 m pločio ir 1 m gylio griovys, šiauriniame ir pietiniame kraštuose – 2–4 m pločio ir 0,3-0,5 m gylio griovys, už kurio išliko 0,5-1,5 m aukščio ir 5–8 m pločio pylimas. Piliakalnis apaugęs lapuočiais.

Kaip rasti Kurmelionių piliakalnį?

- Važiuodami iš Turgelių į Kurmelionis, per Žaltūnus pasukite Negibėnų kaimo kryptimi, už kelių šimtų metrų kairėje pusėje pamatysite piliakalnį;

- Važiuodami iš Akmenynės per Negibėnus, pravažiavę už kaimo maždaug 700 metrų pasieksite kelionės tikslą;

- Važiuodami iš Turgelių link Akmenynės pasukite į Kurmelionis per Duksių  kaimą.