Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Laisvės liepsna languose

Laisvės liepsna languose

Tradiciškai laisvės gynėjų dieną Šalčininkų rajono savivaldybė prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Prie iniciatyvos taip pat prisijungė rajono seniūnijos, įmonių ir įstaigų darbuotojai, kultūros įstaigos, gyventojai.

Žvakės uždegtos 8.00 ryte ir degė vos dešimt minučių, tačiau labai svarbių minučių, kai liepsna priminė Lietuvos piliečių susitelkimą ir ryžtą, drąsą ir vieningumą kovojant dėl laisvos ir nepriklausomos Lietuvos. Uždegtos žvakės – tai šviesos, teisingumo, atminimo ir laisvės ginėjų laužų simbolis.

 

 

 
 

Kitas Laisvės gynėjų dienos simbolis – neužmirštuolė. Šalčininkų kultūros centras dar vakar vakare pasipuošė rankų darbo neužmirštuolėmis, prie kurių įsiamžinti gali kiekvienas rajono gyventojas ir svečias.

Laisvės gynėjų dienos proga Šiandien po pietų Šalčininkų kultūros centre bus atidaryta Vytauto Valiaus darbų paroda „Jausti savo žemę“.

Vytautas Valius (1930–2004) – žymus lietuvių dailininkas, Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos didžiojo  kunigaikščio Gedimino ordino kavalierius – buvo universali, kone renesansinė asmenybė: grafikas, knygų iliustruotojas, tapytojas, scenografas, freskų kūrėjas, kompozitorius ir mąstytojas-filosofas. Parodą pristatys autoriaus sūnus Saulius Valius.