Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Naujos nuotekų valyklos Zavišonyse ir Dieveniškėse

Naujos nuotekų valyklos Zavišonyse ir Dieveniškėse

Konstruktyvūs ir nuoseklūs Šalčininkų rajono savivaldybės veiksmai – nuotekų valyklos Dieveniškėse ir Zavišonyse. Naujus nuotekų valymo įrenginius šiose gyvenvietėse pavyko pastatyti ir įrengti sėkmingai realizuojant vandentvarkos projektus. Gavus finansavimą Baltosios Vokės ir Jašiūnų nuotekų valymo įrenginių statybai, vykdant viešųjų pirkimų procedūras pavyko sutaupyti lėšų ir panaudoti jas dar dviejų valyklų atnaujinimui Dieveniškėse ir Zavišonyse. Pavasarį prasidėję darbai artėja prie pabaigos. Naudą pajus apie 380 Dieveniškių gyventojų, pasienio užkarda, mokyklos, darželis. Zavišonyse šis projektas aktualus apie 230 gyventojų, darželiui ir pramoninei zonai.

UAB „Tvarkyba“ direktorius Aleksandras Kasparovičius pasakoja, kad šiuolaikinė vandentvarka neįsivaizduojama be modernių informacinių ir automatizavimo technologijų. Todėl artimiausiu metu planuojama suprogramuoti nuotolinę Dieveniškių ir Zavišonių valyklos valdymo vietą UAB „Tvarkyba“ buveinėje ir pradėti paleidimo - derinimo darbus.

- Panašiai jau valdome Baltosios Vokės ir Jašiūnų valyklas, kompiuteriuose matome atitekančių į valyklą ir išvalytų nuotekų kiekius, visų įrenginių darbo režimus, nustatymus, grafikus bei ataskaitas. Tai leidžia taupyti laiko sąnaudas, optimizuoti personalo darbą. Žinoma, nuolatinė priežiūra taip pat vyksta, šito neišvengsime, tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia dalį darbų atlikti nuotoliniu būdu, - sako A. Kasparovičius.

 
 

Dieveniškių nuotekų valymo įrenginiai

Prie naujų Dieveniškių nuotekų valymo įrenginių apsilankę UAB „Tvarkyba“ direktorius Aleksandras Kasparovičius ir Dieveniškių seniūnijos seniūnė Česlava Marcinkevič apžiūrėjo senus ir naujus įrenginius. A. Kasparovičiaus teigimu, Dieveniškių nuotekų valyklos teritorijoje atlikti aplinkos tvarkymo darbai, įrengta tvora, sumontuoti siurbliai, pilnai įrengta nuotekų siurblinė, baigti automatizavimo darbai technologiniame pastate. Sėkmingai atlikti hidrauliniai bandymai leido išleisti gyventojų nuotekas į naują nuotekų valyklą. Direktorius pastebi, kad prie naujų nuotekų valymo įrenginių visiškai nejaučiamas nuotekų kvapas, o iš nuotekų valymo įrenginių išleidžiamas vanduo yra išvalytas, šviesus ir atitinkantis normas.

 
 

Zavišonių nuotekų valymo įrenginiai

Zavišonyse nuotekų valyklos aplinkos tvarkymo darbai artėja prie pabaigos, įrengiama nuotekų siurblinė, vyksta hidrauliniai bandymai. Tikimasi, kad netrukus įrenginiai bus atiduoti naudojimui.

Ši investicija prisidės prie viso Šalčininkų rajono socialinės ir ekonominės plėtros, žmonių gyvenimo kokybės gerinimo, aplinkos puoselėjimo.