Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Nuolat tobulinama sveikatos įstaigų infrastruktūra

Nuolat tobulinama sveikatos įstaigų infrastruktūra

Šalčininkų rajono savivaldybė efektyviai tobulina sveikatos įstaigų infrastruktūrą. Pastaraisiais metais realizuoti projektai pareikalavo nemažai darbo ir pastangų.

Šalčininkų rajono savivaldybė panaudojo 522 tūkst. eurų investicijas – Europos Sąjungos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Savivaldybės biudžeto lėšas - sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūros gerinimui. Svarbu tai, kad kaimo gyvenvietėse išsaugotas slaugytojų kabinetų ir ambulatorijų tinklas.

Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centras

Vienas iš projektų „Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas“. Jį realizuojant atnaujinta įranga Baltosios Vokės ir Dieveniškių ambulatorijose modernizuotos Turgelių ir Jašiūnų ambulatorijos, Šalčininkų poliklinika. Svarbu tai, kad patalpose atlikti remonto darbai pritaikant pastatus neįgaliųjų poreikiams: įrengti pandusai ir keltuvai. Užtikrinta, kad judėjimo sunkumų turintys žmonės ne tik galės patekti į patalpas, bet ir bus užkelti į antrą aukštą.

Šalčininkų poliklinikoje taip pat įvyko permainos: pertvarkyta ir šiuolaikiškai įrengta registratūra. Čia atsirado eilių valdymo terminalas. Neįgaliesiems pritaikyti antro aukšto sanitariniai mazgai ir EKG kabinetas.

Pagal projektą poliklinikai ir ambulatorijoms įsigyta jų darbui reikalinga įranga, pavyzdžiui, Jašiūnų ir Turgelių ambulatorijose įrengtos odontologo darbo vietos. Taip pat įsigyti ir paskirstyti portatyviniai elektrokardiografai, kraujo krešėjimo analizatoriai, defibliriatoriai, paros kraujospūdžio matavimo aparatai, neįgaliųjų vėžimėliai, gliukometrai, paciento gyvybinių funkcijų monitoriai ir kt.

 
 
 
 

Be to, projekto realizavimo metu poliklinikos pirmame aukšte suremontuotos ir įrengtos patalpos dviem paslaugoms teikti: viename kabinete lankosi priklausomybės ligomis sergantys žmonės. Kitoje patalpoje įsikūrė DOTS kabinetas, kuriame sveikatos priežiūros specialistas stebi tuberkulioze sergančių pacientų gydymo eigą. Šios paslaugos užtikrina pacientų gydymosi nepertraukiamumą ir paslaugų prieinamumą.

Viena iš projekto dalių – pacientų lankymas namuose. Todėl teikiant paraišką buvo numatytas lengvojo automobilio įsigijimas.

- Šiuo automobiliu kasdien pas lankomus pacientus važiuoju aš. Džiaugiuosi, kad buvo galimybė mūsų įstaigai įsigyti naują transporto priemonę. Per vieną dieną tenka nuvažiuoti į 6 – 7 specialius poreikius turinčių pacientų namus. Kokia yra mūsų funkcija? Jeigu pacientui skitas gydymas ir jam būtinos lašinės, mes tai užtikriname, imame kraujo mėginius, darome kardiogramą. Jeigu žinome, kad pacientui reikia kineziterapeuto paslaugos, jis važiuoja kartu, jeigu reikia gydytojo apžiūros, tuomet jis po darbo valandų poliklinikoje važiuoja kartu su mumis. Koronaviruso pandemija pakoregavo darbo sąlygas, tačiau tikrai nesustabdė. Taip, iš tiesų, yra asmenų, kurie atsisakė gauti paslaugas, nes nenori į namus įsileisti svetimų žmonių, tačiau jų nedaug. Lankydamiesi pacientų namuose laikomės visų saugumo reikalavimų. Iš viso namuose lankomų pacientų turime apie 200, - pasakoja slaugytoja Jolanta Govorcovienė.

Susidėjusi visas darbui reikalingas priemones jį sėda už vairo ir skuba pas pacientus.

Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centras

Eišiškių ligoninė – taip dažniausiai vadinamas Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centras. Jame veikia poliklinika ir Globos skyrius, Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė. Įgyvendinus projektą „Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centro pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas“ įsigyta nemažai medikų darbui reikalingos įrangos. Pacientų tyrimui naudojami: dentalinis rentgenas, kraujo krešėjimo analizatorius, paros kraujospūdžio matavimo aparatas, tonometras akispūdžiui matuoti, skaitmeninis oftalmoskopas, dermatoskopas, pulsoksimetras suaugusiems ir vaikams, otorinooftalmoskopas ir pan. Taip pat atlikti rangos darbai – trečiame aukšte suremontuoti ir neįgaliųjų poreikiams pritaikyti sanitariniai mazgai. Šioje gydymo įstaigoje gydomi senyvo amžiaus, judėjimo sunkumų turintys arba nevaikštantys žmonės, todėl įsigyti čiužiniai ir pagalvės pragulų profilaktikai.

 
 

Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centro specialistai taip pat lanko ligonius namuose, vystą į Kalesninkų ambulatoriją arba slaugytojų kabinetus, namuose lankomi vaikai. Todėl kolektyvas džiaugiasi projekto metu įsigyta transporto priemone.

2020 m. pabaigoje Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendino dar vieną projektą „Viešosios įstaigos Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybės gerinimas“ ir atliko Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centro vidaus patalpų remonto darbus. Pakeisti 99 langai, suremontuotos laiptinės. Antro aukšto poliklinikos korpuse atliktas sienų remontas gydytojų kabinetuose ir koridoriuje. Antro ir trečio aukštų ligoninės patalpose remontas atliktas palatose: darbų objektas – grindys, čia paklota nauja PVC danga. Įsigyta ir nauja įranga - ultragarsinės diagnostinės sistemos, lazerio terapijos, elektroterapijos ir ultragarso terapijos aparatai pacientų ligų diagnostikai ir gydymui.

             

- Visi kartu - valdžios atstovai, įstaigose dirbantys žmonės, įstaigų vadovai – stengiamės išsaugoti iš puoselėti esamą sveikatos įstaigų infrastuktūrą. Įsigyta medicininė įranga, nuolatos investuojame į vidaus patalpų atnaujinimą, stengiamės gerinti pacientų gydymosi ir medikų darbo sąlygas. Visas problemas sprendžiame kartu ir tikime, kad bendromis jėgomis mums pavyks nuveikti dar daugiau, - pasakoja Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.