Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Panerių tragedijos aukų atminties konferencija Jašiūnuose – „Negęstanti atmintis”

Panerių tragedijos aukų atminties konferencija Jašiūnuose – „Negęstanti atmintis”

Rugsėjo 27 d. Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose įvyko Panerių tragedijos aukų atminties konferencija. Renginio tikslas – puoselėti atmintį apie masines žudynes Panerių miške, kurias įvykdė nacistiniai okupantai II pasaulinio karo metu. Šiais metais ypatingas dėmesys buvo skirtas atminčiai apie nacių nužudytą lenkų jaunimą, kuris priklausė Laisvų Lenkų Sąjungai (lenk. Związek Wolnych Polaków). Konferenciją organizavo Sandrauga „Rodzina Ponarska”.

Konferencijoje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič. Meras pasveikino susirinkusius ir padėkojo už atvykimą į Jašiūnus. Meras taip pat įvertino Sandraugos „Rodzina Ponarska” indėlį į atminties apie tragiškus įvykius puoselėjimą.

- Gerbiamieji, būtent Jūs padarėte didelį darbą. Jūsų dėka šiandien turime gyvąją atmintį, negęstančia atmintį - kalbėjo meras Z. Palevič.

Savo paskaitos metu Sandraugos „Rodzina Ponarska” pirmininkė dr. Maria Wieloch kalbėjo nacių įvykdytą nusikaltimą žmoniškumui, o pirmininkės pavaduotojas Przemysław Jan Namsołek aptarė Laisvų Lenkų Sąjungos veiklą.

Renginio metu Šalčininkų rajono mokiniai ir harceriai skaitė eilėraščius ir dainavo dainas.