Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Paskutinis skambutis: baigėsi mokyklinis etapas

Paskutinis skambutis: baigėsi mokyklinis etapas

Artimiausiomis dienomis visose gimnazijose nuskambės paskutinis skambutis. Šalčininkų rajone šiemet su mokykla atsisveikina 250 absolventų.

Gegužės 26 d. Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos dvyliktokai paskutinį kartą išgirdo skambutį, kuris lydėjo juos 12 metų. Šia proga gimnazijos aktų salėje įvyko iškilminga šventė, kurioje atsisveikinta su keturiasdešimt vienu 67 laidos gimnazistu.

- Kažkada buvo pirmas skambutis, šiandien – paskutinis. Dvylika metų jis kvietė į klases, šiandien skambės paskutinį kartą. Sunku pasakyti, kokie jausmai apima: džiaugsmas ar liūdesys. Jeigu liūdite, tuomet tai reikštų, kad čia Jums buvo gerai. Jeigu džiaugiatės, tuomet džiaugiamės ir mes, kad Jūsų laukia naujas išsvajotas kelias. Linkiu Jums sėkmės per egzaminus, įstoti, atrasti save ir realizuoti svajones, - kreipėsi į dvyliktokus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Leokadija Palevič.

Ne vienam šventės dalyviui akyse blizgėjo ašaros, kai atsisveikino žodžius tarė auklėtojos Elvyra Učkuronis ir Božena Danielė.

- Mokykla – tai ne tik mokslai. Tai naujos pažintys, draugystė, išvykos, susitikimai. Visos kartu praleisto akimirkos liks mūsų atmintyje. Jūs esate šios mokyklos istorijos dalis, o ji – Jūsų gyvenimo istorijos dalis. Norėtumėme, kad kartus praleistas dienas šioje mokykloje prisimintumėte su šypsena veide, - atsisveikino su mokiniais auklėtojos.

 

Kiekvienas ir 41 dvyliktoko turi ateities planų: kažkas nori dirbti, dauguma siekia tęsti studijas universitete arba kolegijoje. Aleksandra ir Eliza pasirinko po septynis galimus egzaminu. Nenori atskleisti, kur stos, nes, jų teigimu, viskas priklausys nuo brandos egzaminų įvertinimų. Karolina, kuriai dėl meninių sugebėjimų visi pranašavo muzikos studijas, neslepia, kad rinksis mediciną. Merginos pripažįsta, kad ši gimnazija davė jiems geras žinias, kuriomis pasinaudos startuodamos į suaugusį gyvenimą.

Gerai apie šių metų dvyliktokus atsiliepia ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Leokadija Palevič, apibūdindama laidą kaip vieną stipriausių mokyklos istorijoje.

- Džiaugiamės mūsų abiturientų rezultatais. Kasmet beveik 70 proc. mūsų mokinių tęsia studijas, didžioji dalis – aukštosiose mokyklose. Trejus metus neturėjome pavyzdžių, kad kažkas iš mokinių netęstų studijų arba nedirbtų, - sako direktoriaus pavaduotoja. – Prieš metus dvylika iš 44 abiturientų įstojo į universitetus, 19 – į kolegijas, 6 – į profesines mokyklas. 2019 m. šešiolika iš 39 abiturientų tęsia mokslus universitetuose, 12 – kolegijose, 5 – profesinėse mokyklose, - cituoja statistiką L. Palevič, paneigdama melagingą žiniasklaidos informaciją apie tariamą „bedarbių gamyklą Šalčininkuose“.

 

Vienas iš šių metų dvyliktokų neslepia, kad baigęs mokyklą norėtų dirbti. Tokios mintys kyla dėl finansinės šeimos situacijos, tačiau kartu dirbdamas jis norėtų geriau suprasti, kokia studijų kryptis jam artimesnė.

Mielą staigmeną dvyliktokams paruošė pirmokai – filmą, kuriame tik jie galėjo save atpažinti, ir nuotraukas iš pirmojo skambučio, darytas prieš 12 metų. Vieneriais metais jaunesniems draugams abiturientai paliko „Testamentą“ ir elgesio mokykloje taisykles, kurių nerasi oficialiuose gimnazijos dokumentuose. Abiturientai atsisveikino su mokytojais ir draugais autorine daina.

Šventės pabaigoje – bendra nuotrauka, pasodintas medelis gimnazijos teritorijoje. Mokyklinis etapas baigėsi. Startuoja naujas etapas...