Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Prasideda maudymosi sezonas

Prasideda maudymosi sezonas

Nepaisant vis dar šaltų orų šiandien prasideda maudymosi sezonas. Tikriausiai dar niekas nedrįstų išbandyti maudynių neįšilusiuose vandens telkiniuose, tačiau maudymosi sezonui pasiruošta.

Šalčininkų rajone populiariausios poilsio vietos - prie Šalčininkų, Šalčininkėlių, Poškonių, Maciučių, Panezdilių, Rakliškių, Padvarionių, Gojaus tvenkinių, Eišiškių miesto maudyklos.

Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytas grafikas, pagal kurį tiriama šių maudyklų vandens kokybė. Prieš maudymosi sezoną atlikti vandens tyrimai parodė, kad maudytis saugu. Šalčininkų, Poškonių ir Eišiškių vandens telkinių vandens tyrimai visą maudymosi sezoną bus atliekami kas dvi savaites, tačiau nustačius vandens neatitikimą higienos reikalavimams, bus atliekami papildomi tyrimai, siekiant nustatyti, ar maudytis yra saugu. Svarbiausi maudyklų vandens kokybės vertinimo parametrai – tai žarniniai enterokokai ir žarninės lazdelės.

Taip pat atliktas Šalčininkų, Poškonių tvenkinių ir Eišiškių miesto maudyklos smėlio parazitologinis smėlio tyrimas, kirminų kiaušinėlių ir lervų nenustatyta

PROTOKOLAI SKELBIAMI ČIA

Be to, Šalčininkų rajono seniūnijos, kurių teritorijose yra paplūdimių ir maudyklų, taip pat tvarko paplūdimių teritorijas, šienauja, iškerta krūmus, tvarko persirengimo kabinas, taiso suoliukus, įrengia prie vandens telkinių vaikų žaidimų aikšteles, atnaujina sporto aikšteles.

 
Eišišikių miesto maudykla

 
Rakliškės

 
Poškonys

Kitas maudymosi sezono aspektas – saugus elgesys prie vandens telkinio ir vandenyje.

  • Svarbu nesimaudyti nepažįstamose vietose, nepervertinti plaukimo sugebėjimų ir būti atsakingiems.
  • Neikite maudytis vienas.
  • Šokdami į vandenį saugokite galvą, saugokite ir prižiūrėkite mažamečius vaikus, nepalikite jų be priežiūros.
  • Niekada neikite į vandenį apsvaigę nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų.
  • Į seklų ar nepažįstamą vandens telkinį iš pradžių visada reikia bristi, o ne nerti ar šokti. Nėrimas į vandenį galva į priekį yra viena dažniausių galvos ir kaklo traumų priežasčių.
  • Nerekomenduojama maudytis po valgio.
  • Jei kaitinotės saulėje, niekuomet staiga nešokite į vandenį. Pirmiau apsišlakstykite juo. Įkaitusį kūną staiga panardinus į vandenį, raumenis gali sutraukti mėšlungis. Jei vandenyje raumenis sutraukė mėšlungis, stenkitės nepanikuoti (net ir mėšlungio atveju galite valdyti galūnę), įtempkite raumenį ir plaukite į krantą.
  • Dėl mažų vaikų saugumo aptverkite prie namų esančius atvirus vandens telkinius ir baseinus iš visų pusių ne mažesne nei 120 cm tvora su rakinamais ar kitaip tvirtai uždaromais ir vaikams neatidaromais varteliais.

Šalčininkų paplūdimyje Šalčininkų rajono savivaldybė  įrengė stendą su gelbėjimosi ratu ir plūduru. Juos galima panaudoti tuo atveju, jeigu poilsiautojas pradėtų skęsti ir jam prireiktų pagalbos. Pamatę skęstantį žmogų, nepulkite į vandenį, pirmiausia iškvieskite pagalbos tarnybas trumpuoju tel. 112.

Ant gelbėjimo rato ir plūduro stendo uždėta spyna, raktą rasite šalia įrengtoje dėžutėje. Įvykus nelaimei reikia išdaužti rakto dėžutės stiklą.

 

Padėti skęstančiajam turite atsakingai, nes apimtas panikos jis gali sukelti pavojų jį gelbėjančiam asmeniui. Saugus jūsų gyvybei gelbėjimo būdas yra mesti skęstančiajam plūduriuojantį daiktą – čiūžinį, kamuolį, gelbėjimo ratą ir pan. Jei skęstantis asmuo yra per toli, pamėginkite gelbėti priplaukę su plaukiojimo, gelbėjimo ar parankine priemone, kuri neskęsta, ir atsargiai per atstumą paduoti kokį nors daiktą, į kurį žmogus galėtų įsikibti. 

Praėjusią savaitę Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai pakvietė J. Sniadeckio gimnazijos mokinius į praktinę pamokėlę apie saugų elgesį prie vandens telkinių ir vandenyje. Taip pat pareigūnai parodė jaunimui, kaip reikia naudotis gelbėjimo ratu ir plūduru.