Kontaktai:
Adresas: Vilniaus g. 49, LT- 17116 Šalčininkai
Tel.: (8 380) 51 233 Faks.:
(8 380) 51 244
El.p.: priimamasis@salcininkai.lt
Nepaisant vis dar šaltų orų šiandien prasideda maudymosi sezonas. Tikriausiai dar niekas nedrįstų išbandyti maudynių neįšilusiuose vandens telkiniuose, tačiau maudymosi sezonui pasiruošta.
Šalčininkų rajone populiariausios poilsio vietos - prie Šalčininkų, Šalčininkėlių, Poškonių, Maciučių, Panezdilių, Rakliškių, Padvarionių, Gojaus tvenkinių, Eišiškių miesto maudyklos.
Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytas grafikas, pagal kurį tiriama šių maudyklų vandens kokybė. Prieš maudymosi sezoną atlikti vandens tyrimai parodė, kad maudytis saugu. Šalčininkų, Poškonių ir Eišiškių vandens telkinių vandens tyrimai visą maudymosi sezoną bus atliekami kas dvi savaites, tačiau nustačius vandens neatitikimą higienos reikalavimams, bus atliekami papildomi tyrimai, siekiant nustatyti, ar maudytis yra saugu. Svarbiausi maudyklų vandens kokybės vertinimo parametrai – tai žarniniai enterokokai ir žarninės lazdelės.
Taip pat atliktas Šalčininkų, Poškonių tvenkinių ir Eišiškių miesto maudyklos smėlio parazitologinis smėlio tyrimas, kirminų kiaušinėlių ir lervų nenustatyta
Be to, Šalčininkų rajono seniūnijos, kurių teritorijose yra paplūdimių ir maudyklų, taip pat tvarko paplūdimių teritorijas, šienauja, iškerta krūmus, tvarko persirengimo kabinas, taiso suoliukus, įrengia prie vandens telkinių vaikų žaidimų aikšteles, atnaujina sporto aikšteles.
Kitas maudymosi sezono aspektas – saugus elgesys prie vandens telkinio ir vandenyje.
Šalčininkų paplūdimyje Šalčininkų rajono savivaldybė įrengė stendą su gelbėjimosi ratu ir plūduru. Juos galima panaudoti tuo atveju, jeigu poilsiautojas pradėtų skęsti ir jam prireiktų pagalbos. Pamatę skęstantį žmogų, nepulkite į vandenį, pirmiausia iškvieskite pagalbos tarnybas trumpuoju tel. 112.
Ant gelbėjimo rato ir plūduro stendo uždėta spyna, raktą rasite šalia įrengtoje dėžutėje. Įvykus nelaimei reikia išdaužti rakto dėžutės stiklą.
Padėti skęstančiajam turite atsakingai, nes apimtas panikos jis gali sukelti pavojų jį gelbėjančiam asmeniui. Saugus jūsų gyvybei gelbėjimo būdas yra mesti skęstančiajam plūduriuojantį daiktą – čiūžinį, kamuolį, gelbėjimo ratą ir pan. Jei skęstantis asmuo yra per toli, pamėginkite gelbėti priplaukę su plaukiojimo, gelbėjimo ar parankine priemone, kuri neskęsta, ir atsargiai per atstumą paduoti kokį nors daiktą, į kurį žmogus galėtų įsikibti.
Praėjusią savaitę Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai pakvietė J. Sniadeckio gimnazijos mokinius į praktinę pamokėlę apie saugų elgesį prie vandens telkinių ir vandenyje. Taip pat pareigūnai parodė jaunimui, kaip reikia naudotis gelbėjimo ratu ir plūduru.