Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Prisijaukinti matematiką – geriau išlaikyti brandos egzaminą

Prisijaukinti matematiką – geriau išlaikyti brandos egzaminą

Matematikos egzaminas – tikriausiai daugiausia nerimo sukeliantis žinių patikrinimas. Tai iš tiesų nelengva disciplina, reikalaujanti ypatingo pasiruošimo. Šalčininkų rajono savivaldybės administracija, siekdama sustiprinti mokinių žinias ir pasitikėjimą savimi, ketvirtus metus iš eilės organizuoja matematikos konsultacijas vyresnių klasių mokiniams.

Švietimo ir sporto skyriaus specialistai nuolat stebi ir analizuoja brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo patikrinimų rezultatus, bendrauja su mokyklų vadovais ir mokytojais, atsižvelgia į mokinių prašymus. Prieš ketvertą metų Šalčininkų rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į jaunuolių pageidavimus, organizavo pirmąsias papildomas matematikos konsultacijas. Ankstesniais metais jose dalyvavo pagrindinio ugdymo patikrinimui besiruošiantys dešimtokai ir dvyliktokai. Šiemet konsultacijos organizuotos dvyliktų klasių mokiniams, kurie ruošiasi matematikos valstybiniam brandos egzaminui, ir vienuoliktokams, kuriems šiemet teks laikyti tarpinius patikrinimus. Švietimo ir sporto skyriaus specialisto Henryko Danulevičiaus teigimu, į jas užsirašė motyvuoti jaunuoliai, kurie norėjo užpildyti spragas ir įtvirtinti žinias.

Pasitarus su mokiniais ir mokytojais nuspręsta organizuoti konsultacijas nuotoliniu būdu. Jas veda kompetentingi didžiųjų miestų matematikos mokytojai metodininkai arba ekspertai. Kartu mokinius konsultuoja ir mokyklose skirti mokytojai konsultantai, jie taip pat dalyvauja užsiėmimuose, pataria dėl gautų užduočių ir stebi jų atlikimo rezultatyvumą.

- Nereikia painioti šių konsultacijų su korepeticijomis. Čia niekas nesimoko nuo pradžių, o gilina ir įtvirtina žinias. Galima būtų sakyti, kad šios pamokos skirtos motyvuotiems ir žinantiems ko nori mokiniams. Jų tikslas – įgyti pasitikėjimo savimi ir savo žiniomis, siekti geresnio rezultato. Konsultacijose dalyvauja mokiniai, kurie puikiai supranta savo žinių lygį ir savo silpnybes nori paversti stiprybėmis, - pasakoja Henryk Danulevič.

Jo teigimu, konsultacijos finansuojamos Šalčininkų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Vieną kartą per savaitę, vakarais, mokiniai ir mokytojai jungiasi prie užsiėmimų platformos. Šiemet matematikos konsultacijose dalyvauja 50 vienuoliktokų ir 63 dvyliktokai.

Žinios ir gebėjimai užtikrins geresnius egzaminų rezultatus, o šie, savo ruožtu, atvers geresnes stojimo į aukštąsias mokyklas perspektyvas. Tad matematikos konsultacijos – tai Šalčininkų rajono savivaldybės investicija į jaunąją kartą.