Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Pučiamųjų instrumentų orkestro sėkmė

Š. m. balandžio 18 - 19 dienomis Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos Pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Rimantas Rutkauskas) dalyvavo IX-ajame Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionate Panevėžyje. Orkestrą lydėjo sėkmė – A kategorijoje orkestras pelnė aukščiausio GRAND PRIX įvertinimo diplomą bei diplomą už geriausiai atliktą privalomąjį kūrinį.
Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas – grandiozinis projektas, kuris Panevėžyje rengiamas jau 9 kartą. Per 1000 dūdarių, suvažiavusių iš visos Lietuvos, varžėsi penkiose kategorijose. Renginyje dalyvavo 36 orkestrai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų. Orkestrų ansambliškumą, derinimą, ritmą, balansą, tonaciją, atlikimo techniką vertino kompetentinga komisija iš Olandijos, Estijos ir Kanados.
Pasak renginio organizatoriaus, pučiamųjų instrumentų orkestro „Panevėžio garsas“ meno vadovo Remigijaus Valio:“ Į čempionatą patenka patys geriausi orkestrai, praėję regionines atrankas. Čempionatas parodo, kad susidomėjimas šia muzikavimo forma auga daugelyje Lietuvos vietų, o svarbiausia – pučiamųjų instrumentų orkestrų skaičius ir meninis lygis didėja ir tai leidžia tikėti gražiomis šio žanro ateities perspektyvomis“.
Sveikiname orkestro vadovą Rimantą Rutkauską ir orkestro dalyvius su pergale!

Olga Zinevič, Šalčininkų S.Moniuškos menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.