Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkai atsinaujina: tvarkoma I-ojo tvenkinio teritorija

Šalčininkai atsinaujina: tvarkoma I-ojo tvenkinio teritorija


Vienas iš gyvenimo kokybę gyvenamojoje teritorijoje užtikrinimo veiksnių - vaikų ir suaugusiųjų poilsio ir laisvalaikio infrastruktūra, darni ir draugiška aplinka. Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendina Šalčininkų I – ojo tvenkinio teritorijos kraštovaizdžio sutvarkymo projektą.

Šią vasarą pradėti paruošiamieji darbai: išardyta esama asfaltbetonio danga, demontuoti betoniniai laiptai, atnaujintos buvusio liepto konstrukcijos, išvežtos šiukšlės. Darbų apimtys yra nemažos ir labai įvairiapusės. Objekto plotas yra apie 5 ha. Jame įrengti pėsčiųjų – dviračių takai, iš viso apie 5000 kv. m dangos, apželdinta teritoriją. Tvenkinio saloje įrengta pavėsinė, kurios plotis apie 50 kv. m, taip pat įrengti pontoniniai lieptai. Antroji pavėsinė įrengta ant buvusio liepto. Atlikti mažojo tvenkinio pralaidos sutvirtinimo, šlaitų tvarkymo ir pakrančių valymo darbai. Pašalinti nesaugūs medžiai. Tvarkomoje teritorijoje suprojektuotos poilsio zonos, lieptai žvejams. Tačiau svarbiausi projekto veiksniai – kraštovaizdžio ir bioįvairovės puoselėjimas.- Įgyvendinant šį projektą siekiama ekologinės naudos mūsų gyvenamai aplinkai. Pirmiausia, jis skirtas išsaugoti gyvūnų buveines, o kartu pritaikyti teritoriją gyventojų laisvalaikiui ir gamtosauginei edukacijai. Tvarkomoje teritorijoje iškelti inkilai sparnuočiams ir šikšnosparniams, įrengti vabzdžių viešbučiai, ežių nameliai, lesyklos. Numatoma sukurti ekologinę naudą teikiančią aplinką. Dėl išsaugomų ar atsirandančių naujų gyvūnų buveinių vietinė flora paprastai pasipildo naujomis rūšimis ir teritorijos biologinė įvairovė didėja, - sako Komunalinio ūkio skyriaus ekologas Miroslav Neverkevič. – Mažajame tvenkinyje padaugėjo vandens paukščių. Čia buvo sutvirtinti šlaitai ir išsaugota dumblinė salelė, kurioje palankios jauniklių perėjimo sąlygos. Be to, reikia pastebėti, kad tvarkoma teritorija – tai dalis buvusio Vagnerių dvaro sodybos parko, tad šis Šalčininkų rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas turės įtakos jo estetiniam vaizdui , - tęsia jis.Iškirtus nesaugius medžius ir atlikus genėjimo darbus parke pasodinti nauji medeliai: ąžuolai, juodalksniai, paprastos ir juodosios pušys, lanksvos ir kt., o saloje kiekvieną pavasarį akį džiugins įvairių rūšių alyvos.

Įgyvendinamo projekto „Kraštovaizdžio formavimas prie Šalčininkų I-ojo tvenkinio“ darbai artėja prie pabaigos, įrengiami dviračių laikikliai, suoliukai, gultai, informaciniai stendai.1977 m. užtvenkus Šalčios upę ir įrengus dvi užtvankas Šalčininkuose suformuoti du tvenkiniai. I-asis tvenkinys įsikūręs miesto viduryje tarp daugiabučių ir privačių namų kvartalų. Šalčininkų rajono savivaldybės įgyvendinamo projekto veiklos numato, kad jo aplinka taps palanki pažintinei veiklai, kartu išsaugant darnų kraštovaizdį ir ekologinį stabilumą, gausinant teritorijos bioįvairovę.

Inesa Suchocka