Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkai - Varėna

Š. m. balandžio 16 d. Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų delegacija viešėjo Varėnos rajone. Delegacijai vadovavo Šalčininkų rajono meras Leonard Talmont. Vizito tikslas – dviejų kaimyninių savivaldybių bendradarbiavimo tęsinys, patirties sklaida.
Šalčininkų rajono savivaldybės delegaciją pasitiko Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas. Jis pristatė Varėnos rajono ekonominę situaciją, kalbėjo apie investicijas. Po to varėniškiai pakvietė svečius apsilankyti Varėnos viešojoje bibliotekoje ir švietimo centre. Apsilankę UAB „Neptūno vandenys“ Šalčininkų rajono savivaldybės delegacijos nariai domėjosi bendrovės produkcija, pelnu, apyvarta ir pan. Po to delegacija lankėsi atnaujintose Varėnos rajono priešgaisrinės apsaugos tarnybos patalpose, naujoje „Ąžuolo“ vidurinės mokyklos sporto salėje, Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre, ligoninėje ir socialinių paslaugų centre.
Vėliau šeimininkai palydėjo delegacijos narius į Perloją, kur šalčininkiečiai lankėsi kraštotyros muziejuje ir laisvalaikio centre. Atvykę į Merkinę pakilome į Merkinės piliakalnį, nuo kurio atsiveria gražus, į Nemuną įtekančio Merkio, vaizdas. Liškiavoje lankėmės Švč. Trejybės bažnyčioje ir dominikonų vienuolyno pastate, pritaikytame turizmui. Grįždami link Varėnos apsilankėme kaimo turizmo sodyboje „Nojaus laivas“.
Grįžusius į Varėną delegacijos narius Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas pakvietė apsilankyti rekonstruotame Kultūros centre, pradėjusiame veikti 2008 m. vasarą. Jis pabrėžė, kad tai puiki investicija, nes pagerėjo ne tik darbuotojų darbo sąlygos, bet ir atsivėrė naujų galimybių plėtoti Varėnos rajono kultūrinį gyvenimą.

 
Inesa Suchocka