Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkų mieste skamba vaikų juokas!

Šalčininkų mieste skamba vaikų juokas!

Šalčininkuose vasara prasidėjo gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Tradiciškai šią dieną vaikams organizuojamos įvairios šventės, žaidimai, koncertai ar kiti juos džiuginantys renginiai.

Šalčininkų kultūros centras šia proga birželio 1 ir 2 dienomis pakvietė vaikus į Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Kaip tamsa geriausiu draugu tapo“ (lietuvių kalba) ir The Art teatro (Lenkija) spektaklį „Bajka o Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci“ (lenkų kalba).

Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis „Kaip tamsa geriausiu draugu tapo“ pagal Emmos Yarlett kūrinį „Orionas ir tamsa“ atskelidė žiūrovams narsų berniuką Orioną, išdrįsusį pažvelgti savo baimei į akis. Pagrindinis spektaklio veikėjas – mažasis Orionas, bijo beveik visko: širšių, dviračių, jūros, kosmoso, mergaičių, vorų, bet didžiausią siaubą berniukas išgyvena kiekvieną vakarą susitikdamas su tamsa. Tamsoje iš visų kampų tyko pavojai. Jos negali paliesti, jos negali pažinti, negali suprasti. Ji atsėlina kiekvieną vakarą, nors iš tiesų juk niekas jos nekvietė. Tačiau vienas lemtingas naktinis susitikimas su baimės objektu, padovanoja Orionui netikėtų patirčių ir naujų įspūdžių, o svarbiausia – draugystę su Tamsa, padedančią nuvyti visas baimes šalin ir džiaugtis kiekviena nakties akimirka.

Kiekvienas iš mūsų pamena istoriją apie brolį ir seserį, kurie pasiklydo miške ir atsidūrė skanėstų namelyje. Atsirado tiek daug skirtingų šios istorijos versijų.  Lenkiškas spektaklis „Bajka o Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci“ parodys vaikams, kaip buvo iš tikrųjų. Vaikai neatsitiktinai pasiklydo, o miškas buvo neeilinis. Gyvūnai ne tik moka kalbėti, bet ir gražiai dainuoja ir yra geriausi žmogaus draugai.

Po spektaklių vaikus laukia staigmena – nemokamas batutų parkas! Vaikai turėjo galimybę aktyviai šokinėti ant įspūdingo dydžio batutų. Šventiniai batutai mažųjų birželio 2 d. iki 19.00 val. (su sąlyga, jeigu nebus lietaus).  Kviečiame!

 
 
 

Su Tarptautine vaikų gynimo diena!