easy to read
Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkuose apie visų eismo dalyvių saugumą

Šalčininkuose apie visų eismo dalyvių saugumą

Gegužės 28 d. Šalčininkuose vykusios šventės metu vyko prevencinė saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“. Parko prieigose įsikūrė Lietuvos automobilių kelių direkcijos palapinė, kurioje lankytojai galėjo dalyvauti įvairiuose žaidimuose ir gauti dovanų. Vaikai , jaunimas ir suaugusieji taip pat buvo supažindinti su įvairiomis saugaus eismo temomis, kalbėta apie taisyklingą atšvaitų naudojimą, liemenių dėvėjimą, dviračių vairavimą. Siekiant atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą šventės dalyviai buvo kviečiami išbandyti saugos diržų efektyvumą. Prie saugos diržų imitavimo demonstravimo ir automobilio apsivertimo įrenginių rikiavosi eilė, visi norėjo įsitikinti, ar saugos diržai iš tiesų yra efektyvūs ir gali išgelbėti gyvybę.

Akcijoje taip pat dalyvavo Varėnos pasienio rinktinė, Šalčininkų rajono policijos komisariatas, Šalčininkų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Pareigūnai kvietė susipažinti su jų darbe naudojama technika ir amunicija. Smalsuolių tikrai netrūko. Vaikai ir jų tėvai galėjo pasimatuoti gaisrininkų aprangą, atsisėsti prie gaisrinio automobilio vairo, apžiūrėti transporto priemonės įrangą. Įdomiai ir patraukliai apie savo darbą pasakojo ir pasieniečiai, kurie supažindino renginio dalyvius su tarnybiniu šunimi ir jo atliekamomis pareigomis. Policijos pareigūnai taip pat kvietė pažinti jų darbo specifiką.

Viešosios tvarkos skyrius ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė kvietė renginio dalyvius spręsti kryžiažodžius ir laimėti dovanas. Viena iš temų – saugus važiavimas dviračiu. Vaikai galėjo taisyklingai užsidėti šalmą, kelių apsaugas, liemenę ir netgi varžytis dviračių trasoje. Greičiausiems ir taisyklingiausiai ją įveikusiems buvo įteiktos dovanos.

- Ši akcija – tai tik dalis prevencinio darbo, kurį atliekame. Tačiau šventėje buvo puiki proga pritraukti daugiau žmonių ir arčiau pabendrauti, papasakoti, paraginti. Daugelių išbandžiusių automobilių apsivertimo įrenginį buvo iš tiesų nustebę, kad toks paprastas veiksmas užtikrina kiekvieno saugumą. Artėja vasaros atostogos, į gatves išriedės dviračiai ir paspirtukai, todėl siekėme ugdyti ir vaikų sąmoningumą, kad jie patys turi pasirūpinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumų , - sako Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Stanislav Voicechovskij.

easy to read