Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Šalčininkuose svečiavosi Lenkijos Respublikos Seimo narys

Š. m. balandžio 29 – 30 d. Šalčininkų rajone svečiavosi Lenkijos Respublikos Seimo narys Artur Gurski. Vizito tikslas – stebėti, kaip Lietuvoje laikomasi lenkų, kaip tautinės mažumos, teisių. Ši veikla yra A. Gurskio prioritetinė darbo sritis. Per pastaruosius metus jis ne kartą domėjosi Lietuvos lenkų interesų apsauga.
- Jeigu veiksmai Lietuvoje neduos teigiamų rezultatų, būsiu priverstas spręsti Lietuvos lenkų problemas Europos Sąjungos lygmenyje, - pasakė A. Gurski vizito Šalčininkuose metu.
Susitikimas su Šalčininkų rajono vadovais buvo numatytas neatsitiktinai, o prieš Lenkijos ir Lietuvos parlamentarų susitikimą, skirtą Lenkijos – Lietuvos traktato 15 – osioms metinėms. Šis dokumentas - tautinių mažumų teisių užtikrinimas abiejose šalyse.
Šalčininkų rajono mero pavaduotojas Zdzislav Palevič dėkojo Seimo nariui už paramą ir dėmesį, kurį jis skiria Lietuvos lenkams, ir pabrėžė, kad Lenkijos vadovai turi rimtai traktuoti komplikuotą Vilniaus krašto lenkų situaciją.
- Manau, kad Lenkijos atstovai per parlamentinį susitikimą turi parodyti, kaip per 15 metų Lietuvoje nesilaikoma traktato sąlygų, - pasakė Zdzislav Palevič, akcentuodamas lenkų švietimo, lenkų kalbos viešo vartojimo, t. y. gatvių rašymo lenkų kalba, problemas.
Irena Kolosovska