Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Sumanių sveikuolių vasara

Sumanių sveikuolių vasara

Vasaros dienas stovykloje leidžiantys Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos mokiniai  birželio 20 ir 21 d. poilsiavo prie Baltijos jūros. Pirmą dieną pabuvota Palangoje: maudytasi jūroje, judrieji žaidimai žaisti pajūryje, vaikščiota po miestą apžiūrint įžymiausias vietas: gėrėtasi Gintaro muziejumi ir grafo Tiškevičiaus įkurtu parku, aplankytas garsusis Kurhauzas, pasivaikščiota  šurmuliuojančia J. Basanavičiaus gatve, pasidairyta nuo Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios bokšto, pabūta prie muzikinio fontano, o vakare atsisveikinta su besileidžiančia  į jūrą saule. Kitą dieną pažintinę kelionę stovyklautojai tęsė Klaipėdoje.  Vadovaudamiesi turimo žemėlapio ženklais, sumanieji sveikuoliai ieškojo Klaipėdos senamiestį puošiančių mažųjų skulptūrų: stebuklingo peliuko, katino su džentelmeno veidu, kaminkrėčio, Lietuvos tūkstantmečio vardo minėjimo paminklo ir dar daug kitų mažosios architektūros objektų. Po pietų visi skubėjo į Jūrų muziejų, kiek vėliau vaikai stebėjo delfinų ir kaliforninių jūros liūtų pasirodymą. Daug puikių emocijų suteikė grakštus delfinų plaukimas ir nardymas, šuoliai iš vandens ar bandymas piešti.

Sekančiomis vasaros poilsio dienomis mokiniai turėjo progą įsigilinti į savo asmenybę, patyrinėti emocijas ir skirti dėmesio savo emocinei sveikatai. Birželio 22 - 23 dienomis mokiniai turėjo kelias įvairaus pobūdžio (taškavimas, grupinis darbas plenere ir kt.) kūrybines dirbtuves, kurių metu siekė pažinti asmenines savybes, pomėgius, gebėjimus, įsivardinti savo ir darbo vertybes, mokėsi kelti tikslus ir ieškojo būdų, kaip jų siekti. Mokiniai stengėsi suprasti, kad kuo geriau žmogus pažįsta save, savo asmenines savybes, vertybes, ugdo socialines – emocines kompetencijas, tuo geriau jam sekasi kurti ir išlaikyti santykius, jaustis darnoje su savimi ir supančiu pasauliu.

Paskutinioji vaikų vasaros poilsio diena buvo taip pat įsimintina. Birželio 24 d. vyko Butrimonių seniūnijos šventė. Mokiniai su dideliu entuziazmu ruošėsi šventei ir ,be abejo, nepraleido progos parodyti visus savo talentus: koncertavo, įvertino, kokia svarbi yra jaunimo savanorystė bei bendradarbiavimas su vietos institucijomis - Butrimonių bendruomenės centru.

Vasaros poilsis Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos mokiniams buvo organizuotas panaudojant vasaros poilsio projektui skirtas Šalčininkų rajono savivaldybės lėšas. Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos bendruomenė nori nuoširdžiai padėkoti Butrimonių parapijos kunigui J. Aškelovičiui, Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų rajono skyriui, tėvams  už pagalbą, paramą įgyvendinant vaikų vasaros poilsio stovyklą.

Puikūs prisiminimai išliks ilgam visų šią vasarą keliavusių atmintyje.

Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos informacija