Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Svečiai iš Kazmiežo

Š. m. balandžio 15 – 18 d. Šalčininkų rajone viešėjo delegacija iš Kazmiežo (Lenkija), kuriai vadovavo seniūnijos viršaitis Veslav Vlodarčak. Vizito tikslas – dalyvauti Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyriaus 20 – ies metų veiklos ir meno ansamblio „Eišiščanie“ 20 – ies metų kūrybinės veiklos jubiliejinėse šventėse.
Eišiškių ir Kazmiežo draugystė tęsiasi jau 10 metų. Prieš kelerius metus buvo pasirašyta ir Kazmiežo seniūnijos bei Šalčininkų rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutartis. Kasmet vaikai iš Eišiškių išvyksta poilsio į Lenkija, pernai prie jų prisijungė vaikai iš Kalesninkų ir Versekos mokyklų.
Kazmiežo partneriai nekartą rėmė ansamblį „Eišiščanie“, o Kazmeže gaminami skanūs sūreliai „Hochland“ visada yra vietinio vaikų darželio valgiaraštyje. Ir šį kartą svečiai atvyko į Eišiškes ne tuščiomis rankomis. Kazmiežo seniūnija ir Vilniaus krašto ir Vilniaus draugija, kuriai pirmininkauja Zbignev Maciejčyk, įteikė jubiliejinę dovaną dainų ir šokių ansambliui „Eišiščanie“, žaislų, saldumynų ir maisto prekių gavo darželis.
Delegacijos vizito Šalčininkų rajone metu buvo aptarti dviejų savivaldybių bendradarbiavimo artimiausi planai.


Irena Kolosovska