Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Transporto priemonės socialinėms įstaigoms

Transporto priemonės socialinėms įstaigoms

Pagalba socialiai pažeidžiamiems asmenims – tai Šalčininkų rajono socialinės paskirties įstaigų užduotis. Šalčininkų rajono savivaldybė siekdama, kad socialinės paslaugos būtų teikiamos kokybiškai ir sklandžiai nuolat palaiko socialines įstaigas – perkama nauja įranga, baldai, atliekami remonto darbai, įgyvendinamos plėtros programos, perkamos naujos transporto priemonės.

Pernai Šalčininkų socialinių paslaugų centrui perduotas autobusiukas VW KOMBI CARAVELLE, kurio dėka įstaiga sėkmingai organizuoja neįgaliųjų, vyresnio amžiau asmenų, daugiavaikių šeimų pavėžėjimą. Šiemet panašios dovanos pasiekė dar dvi socialines paslaugas teikiančias įstaigas - Šalčininkų sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centrą ir Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centrą.

 
Pernai Šalčininkų socialinių paslaugų centrui perduotas autobusiukas VW KOMBI CARAVELLE

Šalčininkų sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centrui perduotas 17 vietų autobusas IVECO DAILY, kuriame įrengtas keltuvas keleiviams, važiuojantiems neįgaliojo vežimėliu. Kasdien vairuotojas veža centro lankytojus iš viso rajono į Šalčininkus, po užsiėmimų jie šiuo autobusiuku grįžta namo.

Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centrui perduotos dvi transporto priemonės – lengvasis automobilis KIA STONIC ir autobusiukas VW KOMBI CARAVELLE. Savivaldybės dovana užtikrina įstaigos savarankiškumą ir mobilumą: vaikai pavežami į mokyklas, darželius, būrelius, pas gydytojus.

 
Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro transporto priemonės

 
Šalčininkų sutrikusio intelekto žmonių dienos užimtumo centro autobusas

Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič pasakoja, kad naujų transporto priemonių įsigijimui Šalčininkų rajono savivaldybė skyrė per 140 tūkst. eurų iš savo biudžeto.

- Gyvename pasaulyje, kuriame automobilis yra tikriausiai kiekvienos šeimos palydovas. Tačiau turime galvoti ir apie tuos, kurie, atsidūrę krizinėse situacijoje, turi gauti tam tikras paslaugas. Šalčininkų rajone veikia platus socialinių įstaigų tinklas ir Šalčininkų rajono savivaldybė siekia didinti jų veiklos efektyvumą viso rajono mastu. Pirmiausia, užtikrinami asmenų su judėjimo negalia poreikiai. Sutrikusio intelekto žmonėms atsiranda galimybė atvažiuoti, gauti švietimo ir neformalaus ugdymo paslaugas ir saugiai grįžti namo, apsilankyti sveikatos priežiūros įstaigose, nuvykti pas gydytoją, daugiau dėmesio skiriama vienišų asmenų priežiūrai. Be to, visos įstaigos organizuoja pažintines išvykas, vyksta į teatrą, tad naujų transporto priemonių dėka mes kartu užtikriname ir laisvalaikį. Ši Šalčininkų rajono savivaldybės investicija – tai investicija į žmogų, siekiant jo integracijos bendruomenėje ir poreikių tenkinimo. Turėdami naujas transporto priemones galime labiau pasirūpinti mūsų gyventojais, - sako Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič.