Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Ugniagesiai gelbėtojai susitiko su pradinukais

Ugniagesiai gelbėtojai susitiko su pradinukais

Pagaliau atlaisvėjus karantino reikalavimams prieš pat mokslo metų pabaigą Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai suskubo susitikti su rajono pradinių klasių moksleiviais. Bendradarbiaujant kartu su Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos pradinių klasių mokytojomis, per savaitę ugniagesiai gelbėtojai turėjo net dešimt susitikimų su gimnazijos pradinukais – iš viso juose dalyvavo virš 200 vaikų. Šie susitikimai organizuoti ne be reikalo – ne tik pagaliau sulaukus leidimo nedidelėmis grupėmis rengti neformalaus vaikų švietimo veiklas, tokias kaip ugniagesių prevencinė akcija „Būk saugus, mokiny!” kontaktiniu būdu lauke, bet ir siekiant priminti jiems apie saugų elgesį buityje, stovyklaujant bei prie vandens telkinių vasaros atostogų metu.

 

 

 
 
 

Susitikimus su vaikais lydėjo ne tik puikus ir saulėtas oras, bet ir didelis džiaugsmas bei gera nuotaika po ilgo laiko pagaliau visiems susitikus gyvai. Į gimnazijos teritoriją ugniagesiai gelbėtojai atvyko autocisternomis. Tarnybos inspektorė Erika Laurinėnienė mokiniams papasakojo apie priešgaisrinės apsaugos pajėgas rajone, ugniagesių kasdienybę, skubios pagalbos tarnybų numerio naudojimą, kaip išvengti gaisro ir būti saugiems namuose bei kokie pavojai gali tykoti leidžiant laiką lauke ir prie vandens telkinių, ir, žinoma,  kokių taisyklių reikėtų nepamiršti, kad vaikai atostogautų saugiai. Be abejonės, įdomiausia buvo praktinė edukacijos dalis – budinčių pamainų pareigūnai ne tik supažindino vaikus su jų naudojama gaisrų gesinimo bei gelbėjimo darbų technika, bet ir daug ką leido išbandyti patiems – mokiniai galėjo pasimatuoti ugniagesių gelbėtojų aprangą, išbandyti, kaip veikia gelbėjimo darbų hidraulinė įranga, įlipti į ugniagesių automobilį bei leisti vandenį per gaisrinę žarną. Susitikimai vyko šildant vasaros saulei, tad vandeniu buvo palaistyta ne tik gimnazijos pievelė, bet ir krykštaujantys po krintančiais vandens lašais vaikai.

Linksmai užbaigus pamokėles tarnybos pareigūnai palinkėjo vaikams geros, šiltos ir svarbiausia saugios vasaros, o kiekvienas mokinys gavo ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos dovanėlių. Pasikrovę gerų emocijų ir tarnybos pareigūnai, ir mokiniai atsisveikino iki kitų mokslo metų. Na, o smagiausia buvo atsisveikinant iš vienos mergaitės išgirsti: „Viskas! Aš labai noriu tapti ugniagese gelbėtoja!”.