Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Vaikų vasaros poilsio stovykla Jašiūnų „Aušros“ gimnazijoje

Vaikų vasaros poilsio stovykla Jašiūnų „Aušros“ gimnazijoje

Birželio 13-17 dienomis Jašiūnų „Aušros“ gimnazijoje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Pažink vasarą per pojūčius: pamatyk, išgirsk, užuosk, paliesk, skanauk“, kurios metu vaikai leidosi į vasaros paieškas per pojūčius.

Stovyklos tikslas buvo skatinti vaikus per įvairias veiklas pamatyti supančios aplinkos grožį, užuosti nosį kutenančius kvapus, ragauti bei mėgautis vasaros iškylomis, pajusti basomis kojomis žolę, veidą glostančius saulės spindulius, išgirsti vasaros melodiją paukščių čiulbėjime, juoke, vėjyje...

Pirmąją dieną ieškojome vasaros Parudaminos girininkijoje ir ją radome pasislėpusią tarp medžių šakų, miško gyvūnų skulptūrų apsuptyje, pievoje, ekspozicijoje, eglės viršūnėje, takelyje, paukščiuose.

Nepaisant to, kad antroji diena stovykloje nelepino oru, stovyklautojams pavyko aplankyti Kairėnų botanikos sodą, kuris pasitiko žiedų gausa ir įdomiomis gyvūnų figūromis. Stebėjome augalus ir gamtą, turėdami misiją: gamtos turtų medžioklėje reikėjo surasti ir pažymėti pastebėtus vaizdus. Taip pat spėjome susipažinti su šachmatų pasauliu, tyrinėjome figūras bei bandėme strateguoti mūšio lauke.

Trečią dieną stovyklautojai išbandė savo galimybes atspėti daiktus jų nematydami, tobulino savo bendradarbiavimo įgūdžius žaisdami stalo žaidimus, kūrybiškai darbavosi kurdami gėlėtus knygų skirtukus. Daug pozityvių emocijų, patyrimo bei šypsenų visų veiduose sukėlė muilo burbulų-milžinų pūtimas. Spalvoti, trapūs, bet be galo gražūs burbulai patraukė tiek jaunesnių, tiek vyresnių stovyklos dalyvių dėmesį.

Ketvirtoji stovyklos diena buvo darbinga ir nudžiugino puikiui rezultatu. Prie mokyklos įgyvendinome „Basų kojų tako“ projektą: ieškojome, rinkome, dėliojome medžiagas į tam skirtus skyrelius, o po to smagiai jį išbandėme, pasikutenome ir pasimasažavome pėdas įvairiomis gamtinėmis medžiagomis. Mėgavomės, kaip pirštais byra smėlis, kaip pušies spygliukai švelniai kandžioja pėdas, kaip pjūvenos kutena kojas, o minkštos samanos šiltai jas apkabina.

Penktadienį, stovyklos uždarymo dieną, apibendrinome nuveiktus darbus, pasidalijome įspūdžiais, įteikėme diplomus, o tada skaniai miestelio parke pavalgę picų ir ledų išlydėjome vaikus į vasarą, toliau kaupti pojūčius, vaizdus, garsus, emocijas, akimirkas ...

Visos komandos vardu tariame nuoširdų „ačiū“ Šalčininkų rajono savivaldybei už stovyklos projekto finansavimą bei linkime saulėtos vasaros.

Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos informacija