Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Vaikų vasaros stovykla „Spalvota vasara“

Vaikų vasaros stovykla „Spalvota vasara“

Įpusėjus birželiui Butrimonių ir Jančiūnų universalus daugiafunkcis centras sukvietė 1-8 klasių moksleivius į vaikų vasaros stovyklą „Spalvota vasara“ Jančiūnuose. Jų laukė ne tik smagūs žaidimai ir edukacijos, bet ir sportiniai žaidimai bei kūrybinės užduotys.

Pirmą stovyklos dieną jaunuosius stovyklautojus pasitiko linksmasis ir šmaikštus klounas Petras, kuris savo pasirodymu ir iliuzijomis sugebėjo prajuokinti vaikus iki ašarų ir nestebinti atliktais triukais. Į edukacinį pasirodymą vaikai buvo įtraukti nuo pirmos minutės. Po pasirodymo jų laukė dar smagesnė kūrybinė dirbtuvė – jos metu stovyklautojai susipažino su klouno profesija, šio žanro subtilybėmis bei išmoko  naujų technikų, miklumo, žongliravimo.

Antrą stovyklos dieną vaikai kartu su Šalčininkų policijos komisariato atstove Olga pakartojo saugaus elgesio kelyje taisykles, sprendė užduotis, dalyvavo konkursuose bei linksminosi su policijos šuniuku Amsiu. Taip pat turėjo galimybę apžiūrėti policijos automobilį.

Vėliau laukė kruopštumo ir kūrybingumo reikalaujantis darbas – marškinėlių dažymas. Vaikai turėjo sukurti savo išsvajotų marškinėlių dizainą, nupaveiksluoti jį popieriuje, o tik vėliau piešinį perkelti ant marškinėlių. Iš pradžių lengvai atrodantis darbas sukėlė vaikams nemenką rūpestį, nes, pasirodo, nėra taip jau ir lengva nupiešti, o vėliau ir nuspalvinti medžiagą. Tačiau atlikus visus veiksmus, vaikai liko labai patenkinti rezultatu.

Trečią dieną į stovyklą atvyko VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai, kurie ne tik papasakojo apie pasieniečių darbo svarbą ir subtilybes, bet ir supažindino su kinologo darbu ir pademonstravo dresuoto šuns galimybes. Vaikai liko labai sužavėti, nes paklausti, ar norėtų tapti pasieniečiais, visi pakėlė rankas.

Atslūgus emocijoms po pasieniečių vizito, vaikai nėrė visai į kitą darbą – tapybą ant vandens. Daugumai tai buvo pirmoji pažintis su šia meno šaka, kai kurie iš nuostabos net aikčiojo. Greitai viską įsisavinę vaikai nutapė nerealių paveikslų, kuriuos išdidžiai nusinešė namo.

Ketvirtą dieną edukacijos vyko Jančiūnų laisvalaikio salėje. Ten vaikų laukė vilnos vėlimo pamokėlė. Užsiėmimo metu vaikams papasakota apie vilną ir jos panaudojimą. Praktinėje dalyje jie išbandė vieną iš pagrindinių vilnonių gaminių gamybos technologijų - šlapiuoju būdu pasigamino vilnos rutuliukų. Vėliau visi kartu žaidė judrius žaidimus, sprendė galvosūkius, mokėsi atidumo.

Penktą dieną teko pajudėti, pasimokyti ir prisiminti, nes paskutinioji diena buvo skirta sveikam gyvenimo būdui. Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro specialistas priminė vaikams higienos įgūdžius, išmokė teikti pirmąją pagalbą. Vaikai lavino smulkiąją motoriką, dėjo tvarsčius, mokėsi taisyklingai valyti dantukus bei rinktis sveiką maistą. Pabaigai suko laimės ratą ir atsakę į klausimus gavo dovanų.

Stovyklos metu vaikai aktyviai pramogavo, džiaugėsi vasaros malonumais, įgijo naujų patirčių ir kitaip visapusiškai tobulėjo.

Tariame „Ačiū“ Šalčininkų rajono savivaldybės administracijai už projekto finansavimą, Šalčininkų kultūros centro, Jančiūnų laisvalaikio salės, Šalčininkų policijos komisariato, Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro, VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos atstovams už bendradarbiavimą ir įdomias veiklas. Taip pat žemai lenkiame galvą ir dėkojame Tadeušui Romanovskiui už vaišes stovyklautojams.

Butrimonių ir Jančiūnų universalaus daugiafunkcio centro informacija