Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Vasaros meno mokykla atsisveikina

Vasaros meno mokykla atsisveikina

Dvi savaitės su Leonardu da Vinčiu Šalčininkuose ne praėjo, o pralėkė. Kiekviena diena buvo įdomi, vis norėjosi sulaukti kitos dienos susitikimo ir naujų įspūdžių, todėl laikas bėgte bėgo.

Šiandien vernisažas! Liūdna ir džiugu vienu metu. Nuostabos jausmas apima stebint parodą, vaikai kartu su dailininke Ana Špadinska - Kos (Anna Szpadzińska- Koss) pasistengė iš visos širdies - kiek jausmų, emocijų ir pastangų įdėta į kiekvieną piešinį. Nauji draugai, susitikimas su bičiuliais, pažintis su Leonardu da Vinčiu ir jo kūrybos bruožais – taip praėjo šių metų vasaros meno mokykla. Šalčininkų kultūros centro draugystė su dailininke Ana Špadinska - Kos duoda labai gražių vaisių - kasmet atsiskleidžia Šalčininkų rajono vaikų gabumai ir slaptos svajonės. Čia išmoksta kurti net nemokantys laikyti rankoje flomasterį arba teptuką. Čia vaikai pradeda mėgti piešti, susidraugauja su spalvomis, tampa drąsesni. Dailininkė Ana Špadinska – Kos atvyko į Šalčininkus jau 17 - ąjį kartą, šįkart ji mokė vaikus ne tik kurti, bet ir įsijausti, suprasti simbolius. Tema buvo nelengva – „Mąstyk, kaip Leonardas da Vinčis“. Vaiukai išmoko ne tik įvairių piešimo technikų, bet ir susipažino su Leonardo da Vinčio kūrybos bruožais.

 
 

- Mąstyti taip, kaip mąstytų genijus – nelengva. Leonardas da Vinčis – įkvepianti asmenybė, ir vis galvojau, kaip turėčiau prakalbinti vaikus. Mums šiek tiek trukdė kalbos barjeras, nemoku lietuviškai, tačiau mums pavyko. Kaip matote – darbai profesionalūs. Tikiuosi, kad ši patirtis išliks Jūsų vaikų širdysi. Saugokite savo vaikus, tegul jie lavina savo vaizduotę, tegul perteikia mintis popieriuje, tegul skaito, kad kuo mažiau naudotųsi smarfonais ir kompiuteriais, kurie neleidžia skleistis asmenybei, - pasakė Ana Špadinska – Kos.

Vernisažo perlas – legenda apie akmenį, kuris gulėjęs aukštai kalnuose ir mėgavęsis saule, dangumi ir gėlėmis vis svajojo atsidurti arčiau žmonių. Nukritęs jis pasijautė prastai, buvo trypiamas, spardomas, niekam nereikalingas, ir netgi visiems trukdė. Ir čia menininkė pabrėžia – kūrėjas turi būti vienišas, ir kitas dalykas – nevertiname tai, ką turime.

Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Beata Petkevič, kreipdamasi į vernisažo dalyvius dėkojo vaikų tėvams už pasitikėjimą Šalčininkų kultūros centru.

 
 
 

- Šalčininkus ir Leonardą da Vinčį sieja šis vernisažas ir mūsų vaikai. Nuostabius darbus sukūrė mūsų vaikai. Ne pirma karta dalyvauja vasaros meno mokykloje, šie susitikimai nugula kiekvieno vaiko širdyje. Dėkoju Šalčininkų kultūros centrui ir direktorei Gražinai Zabarauskaitei, sudarančiai sąlygas vaikams kurti. Dėkojus visiems vaikams, kurie, nepaisant nuovargio, draugavo su genijumi, dėkoju tėvams, už tai, kad atvedėte čia savo vaikus ir dabar galite džiaugtis jų pasiekimais.

Šalčininkų kultūros centro direktorė Gražina Zabarauskaitė dėkojo mažiesiems menininkams už kantrybę ir pastangas, priminė, kad ne visi darbai tilpo fojė, dalis jų eksponuojama antrame aukšte. Ir galiausiai – staigmena! Tortas!

Vasaros meno mokykla uždaryta, tačiau pradedame laukti kitų metų susitikimų. Tikime, kad pasimatysime. Ačiū!

Inesa Suchocka