Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Vasaros stovykla „Aš ir mano spalvota vasara“

Vasaros stovykla „Aš ir mano spalvota vasara“

Birželio 20-27 dienomis Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinėje mokykloje vyko Šalčininkų rajono savivaldybės finansuojamas vaikų vasaros poilsio projektas „Aš ir mano spalvota vasara“. Projekto metu 1-4 klasių mokiniai rinkosi į penkių dienų vaikų vasaros stovyklą mokykloje. Kiekviena diena buvo pilna įvairių veiklų, emocijų ir įspūdžių.

Projekto dalyviai vyko į Trakų dvaro sodybos organizuojamą edukaciją „Nuo grožio alpsta širdis“, kur susipažino su dvaro sodyba, grožėjosi augmenija, mokėsi atpažinti įvairius medžius ir žolynus, edukacinėse dirbtuvėse kūrė augalų motyvais dekoruotą krepšelį. Išvykos metu į Dargužių amatų centro organizuojamą edukaciją „Kas avilyje gyvena?“ stovyklautojai turėjo galimybę ne tik susipažinti su bitininkystės istorija, bičių šeimos gyvenimu, rūšimis, bet ir pasimatuoti bitininko kostiumą, dalyvauti medaus degustacijoje.  

Meninė edukacija „Mandalos iš spalvoto smėlio“ - tai spalvų kupina pamokėlė, kurioje vaikai susipažino su mandalų kūrimu ir jų atsiradimo istorija bei kartu pasinėrė į spalvoto smėlio terapiją, kuri leido laisvai išreikšti savo mintis, emocijas, nuotaikas. Kiekvienas vaikas pasigamino po nepaprastą prisiminimą - mandalos piešinį. Edukacijos metu „Lietuviškos tradicijos - per molio ir stiklo draugystę“ išbandė keramikos meną. Pirmoje edukacijos dalyje susipažino su senovės liaudies kurtais gaminiais, dekoravimui naudotais raštais, ornamentais, simboliais, taip pat sužinojo apie molį, iš kur jis atsiranda, jo savybes, supažino su molio lipdymo įrankiais. Antroje praktinėje dalyje vaikai nusilipdė pasirinktos paskirties indelį, kurį išgražino netikėta dekoravimo priemone – gludintais stiklo gabaliukais.

Stovyklautojai stovyklos metu taip pat piešė, karpė, klijavo įvairius darbelius, sprendė kryžiažodžius, gamino sveikus patiekalus.

Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinės mokyklos informacija