Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Visi kartu bendruomenės ritmu

Visi kartu bendruomenės ritmu

2020 metai - mokyklų bendruomenių metai. Rugsėjo mėnesį Butrimonių Anos Krepštul gimnazija šventė savo 110 – ąjį jubiliejų. Pasiruošimas šventei sutelkė gimnazijos bendruomenę, įtraukė mokinius, tėvus, mokytojus, gimnazijos darbuotojus ir socialinius partnerius. 2020 metai įgalino visą gimnazijos bendruomenę nuosekliai ir aktyviai dalyvauti švietimo įstaigos gyvenime, plėtoti pilietiškumo, tolerancijos, tarpusavio pagalbos kultūrą, paskatino kurti dialogą, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir, svarbiausia, gerinti akademinius pasiekimus.

Didelės įtakos stiprinant gimnazijos bendruomenę turėjo vykdytas projektas „Visi kartu bendruomenės ritmu“ finansuotas pagal Šalčininkų rajono savivaldybės kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų programą. Projektui skirta 6830,00 eurų parama. Pagrindinis projekto tikslas buvo skatinti gimnazijos bendruomenę prisidėti prie palankios emocinės aplinkos kūrimo bei stiprinti bendruomenės sutelktumą dalyvaujant neformaliojo švietimo veiklose. Projekto  veiklų įgyvendinimą užtikrino numatytų uždavinių sėkmingas  vykdymas: pagerėjo bendruomenės mikroklimatas, sustiprėjo bendradarbiavimo kultūra su Šalčininkų rajono ir kitomis Lietuvos įstaigomis (muziejai, centrai ir kt.), dar patrauklesnis tapo veiklios ir besikeičiančios gimnazijos įvaizdis. Projektas suteikė galimybių puoselėti senąsias ir skatinti naujas iniciatyvas, kurti naujas tradicijas, ugdyti mokinių kultūrą ir pasididžiavimo savo gimnazija jausmą.

Projekto „Visi kartu bendruomenės ritmu“ pagrindas – kelionės. Išvykos ne tik skatina ir puoselėja bendravimo ir bendradarbiavimo kultūrą, bet ir suteikia žinių, leidžia patirti  daugybę įspūdžių ir dar daugiau teigiamų emocijų. Vykdant projektą buvo įgyvendintos šios veiklos: dviejų dienų kelionė  pasirinkus maršrutą Merkinė - Druskininkai - Anykščiai - Molėtai. Mokiniai, keliaudami rudenėjančios Lietuvos keliais, pabuvojo Merkinėje, aplankė Dzūkijos nacionalinio parko Merkinės lankytojų centrą, susipažino su skaudžios praeities istorijomis bei šių dienų Dzūkijos regiono gyvenimo realijomis. Daug įspūdžių paliko nuo Merkinės piliakalnio matyti ankstyvą rytmetį gamtos vaizdai. Tą pačią dieną mokiniai aplankė Druskininkus. Pasivaikščiojo Vilniaus alėja ir Druskonio ežero pakrante, ragavo Grožio šaltinio vandens, apžiūrėjo žavias medines senąsias  miesto vilas ir restauruotas biuvetes. Drąsiai pasitikėdami savo jėgomis jaunieji keliautojai leidosi ekstrimaliu lyno keliu per Nemuną. Abejingų nebuvo ir tuomet, kai  iškylautojai dalyvavo  edukacinėje programoje bandydami visi kartu kepti tikrą šakotį. Po pietų mokiniai aplankė Grūto parką ir ten įsikūrusį zoologijos sodą.


 

 

Antroji diena taip pat buvo kupina įspūdžių. Ekskursija po Anykščius nenuvylė nė vieno. Pakylėtai nusiteikę keliautojai vyko į medžių lajų tako kompleksą Anykščių šilelyje. Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse, įsikūrusiame Siauruko muziejuje, sužinojo apie siauruką ir jo istoriją Lietuvoje. Linksmiausia pramoga – nusileidimai rogučių trasa. Kelionė pasibaigė atnaujintame ir moderniame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Mokiniai susipažino su žmogaus ir kosmoso ryšiu laiko plotmėje bei su lietuvių indėliu tyrinėjant  kosmosą.

Šį rudenį keliavo visų klasių  mokiniai. 1-4 klasių mokiniams gausybę neužmirštamų  įspūdžių paliko išvyka į Kauno zoologijos sodą. Vyresnieji mokiniai  aplankė gražiausias Šalčininkų rajono vietas: Jašiūnų dvarą, Paulavos respubliką, Versekos kraštovaizdinę vertę turinčias vietas, Baltosios Vokės kraštotyros muziejų bei įspūdingą Rūdninkų girią.

Stengiantis išsaugoti mielas bendrystės akimirkas, siekiant įprasminti neišdildomus kelionių įspūdžius, norint tinkamai išsaugoti projekto veiklų nuotraukas, nuspręsta sukurti ir  šleisti 2021 metų kalendorių, kuris įamžins ne tik pačias nuostabiausias kelionių akimirkas, bet ir bus puiki dovana,  skirta gimnazijos 110 – ajam  jubiliejui atminti.

Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos informacija