Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Žūklės klubas „Merkys“ kviečia padėti valyti Merkio upę

Žūklės klubas „Merkys“ kviečia padėti valyti Merkio upę

Žūklės klubas „Merkys“ jungiasi prie akcijos „Darom09“ ir balandžio 18 d. kviečia visus prisijungti prie Merkio upės pakrančių valymo Šalčininkų rajone. Klubas planuoja sutvarkyti upės ruožą nuo Merkinės kaimo iki Jašiūnų miestelio.
Merkio ichtiologinis draustinis pasižymi unikaliu kraštovaizdžiu, vandens tyrumu ir laikomas viena žuvingiausių lašišinių upių Lietuvoje. Nenuostabu, kad čia pailsėti atvyksta vis daugiau šeimų, turistų ir žvejų. Deja, žmonių paliekami šiukšlių kalnai stipriai kenkia šiai unikaliai upei bei joje gyvenančioms žuvims.
Žūklės klubas „Merkys“ siekia išsaugoti šią unikalią upę ir jos aplinką ateinančioms kartom. Nuolat Merkio pakrantes tvarkantys klubo nariai sako, kad šiukšlių kiekvieną pavasarį randa vis daugiau ir savanoriškų klubo pastangų sutvarkyti aplinką jau nebeužtenka. Todėl šiais metais klubas prisijungė prie akcijos „Darom09“ ir kviečia dalyvauti šiukšlių valyme visus, kam brangi ši upė ir nori prisidėti prie kraštovaizdžio išsaugojimo. Taip pat labai laukiami vietinių bendruomenių atstovai, žvejai bei naujokai besidominantys museline žvejyba.

Programa
9:00 – renkamės poilsinėje aikštelėje prie Merkio upės žemiau Liūdviniškio kaimo (detalesnė informacija apie vietovę yra žemiau);
9:30 – renginio atidarymas, bendrasis darbų instruktažas, susiskirstymas į grupes pagal tvarkomus upės ruožus, darbinio inventoriaus (pirštinės, polietileniniai maišai šiukšlėm) dalinimas;
10:00 – darbų pradžia;
13:30 – pietūs prie laužo. Organizuoja žūklės klubas „Merkys“;
15:00 – žūklės klubas „Merkys“ pažindins visus norinčius su muselinės žūklės pradmenimis, arba laisva programa prie laužo.

Apie Merkio upę
Merkio upė yra svarbi lašišinių žuvų buveinė. Čia gyvena Aplinkos ministerijos saugomos ir globojamos žuvų rūšys – margasis upėtakis ir europinis kiršlys. Pastarasis taip pat yra Berno konvencijos saugoma rūšis. Siekiant išsaugoti kiršlių ir upėtakių nerštavietes, 1974 m. buvo įsteigtas Merkio ichtiologinis draustinis. Šiuo metu Merkio upė laikoma viena žuvingiausių lašišinių upių Lietuvoje. Žvejai čia atvažiuoja iš visos Lietuvos pameškerioti upėtakių ir kiršlių. Nuo 1994 m. mėgėjų žvejybą Merkio upėje administruoja žūklės klubas „Merkys“, kuris bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija nuo š.m. vasario mėnesio įvedė Merkyje (Šalčininkų rajone) licencinės žvejybos sąlygas.

Registracija ir kontaktai
Apie savo dalyvavimą, prašome, pranešti iš anksto – užsiregistruojant. Registruotis galite:
Žūklės klube „Merkys“: mob. tel. 8 614 23163, tel./faks 8 5 260 89 25, vladimir@salmoturas.com, www.merkys.lt.
Arba „Darom“: www.darom09.lt

Pirmai dešimčiai prisiregistravusių žvejų (registracija tik klube) bei sudalyvausiančių darbuose, žūklės klubas „Merkys“ dovanoja vienos dienos žvejybos licenciją Merkio upėje.

Vieta
Poilsinė aikštelė prie Merkio upės tarp Krokšlių ir Buikų kaimų (Šalčininkų rajonas, http://www.maps.lt/map/query.aspx?action=showobject&objID=simple%24x3b07953740def036 , vieta pažymėta raudona vėliavėle).
Iš Vilniaus reikia važiuoti Šalčininkų (Lydos) plentu iki Jašiūnų miestelio. Jį pravažiavus, kertate Merkio upę ir už kelių šimtų metrų yra posūkis į kairę – į Turgelius. Pavažiavus asfaltuotu keliu Jašiūnai-Turgeliai maždaug penkis kilometrus, kertate aukštos įtampos liniją (ant gelžbetonio stulpų) ir už kokių 100-200 m privažiuojate sankryžą su neasfaltuotu keliu. Sukate į kairę, už 500 m bus gelžbetonio tiltas per Merkio upę, prieš jį pasukate į kairę į mišką, ir už 200 m Jus jau esate vietoje. Pasistengsime sudėti papildomas rodykles. Minėti aukštos įtampos laidai kerta Merkio upę būtent prie poilsinės aikštelės.