Lt En Pl
Pradžia
Pradžia
lt
en pl

Paskutinė galimybė pasikeisti dujų balioną virtuvėje – skirta 3,8 mln. eurų

Beveik 1500 iš 2000, arba beveik trys ketvirtadaliai daugiabučių, maisto gamybai naudojusių nesaugius dujų balionus, jau pakeitė juos elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis gamtinėmis dujomis. 

Nuo kitų metų pradžios trijų aukštų ir didesniuose daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami, tad Energetikos ministerija kviečia tokių daugiabučių gyventojus suskubti juos pasikeisti ir pasinaudoti valstybės parama. 

Ministerija tam šiemet skirs 3,8 mln. eurų. 

Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, jog ši 2020 m. pradėta paramos priemonė sulaukia didelio gyventojų aktyvumo: „Per ketverius metus su valstybės parama elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis dujomis pakeista daugiau kaip 32 tūkstančiai dujų balionų. Vadinasi, 32 tūkstančiai namų ūkių gali džiaugtis tiek didesniu saugumu, tiek didesniu komfortu, nes parama skiriama ne tik elektros instaliacijos ar dujų sistemos įrengimui daugiabutyje, bet ir naujos modernios viryklės įsigijimui“. 

Iš viso 2020–2023 metais nesaugių dujų balionų keitimui alternatyviais energijos šaltiniais daugiabučiuose Energetikos ministerija skyrė beveik 27 mln. eurų paramą. Ja jau pasinaudojo 1478 daugiabučių 58 savivaldybėse, dar pora šimtų daugiabučių jau kreipėsi paramos arba yra pradėję dujų balionų keitimo procesą. 

Dujų balionų daugiabučiuose jau nebeliko Joniškio, Kelmės, Elektrėnų, Jonavos rajonų savivaldybėse.  

Apie konkrečiose savivaldybėse įgyvendintus projektus ir dar likusius daugiabučius namus, kuriuose vis dar naudojami dujų balionai, galima susipažinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos interneto svetainėje.

Keičiant dujų balioną, vienam butui valstybė skiria iki 726 eurų paramos: daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų, namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų, taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų.

Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai ne vėliau kaip iki  vasario 1 d. paskelbus pirmąjį kvietimą interneto svetainėje www.apva.lt., daugiabučių namų gyventojai, kurių namai yra įtraukti į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtus sąrašus, pagal kuriuos juose numatoma keisti dujų balionus alternatyviais energijos šaltiniais, ne vėliau kaip iki šių metų birželio 1 d., turės apsispręsti ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį – elektrą arba gamtines dujas, jeigu iki namo jau yra įrengti gamtinių dujų įvadai bei pateikti paraiškas​.

Kontaktai:

​Finansavimo sąlygos/mokėjimai/atsiskaitymas/administravimas: tel. +370 678 84372​, el. p. sndbalionai@apva.lt.

​Įvairios iniciatyvos/koordinavimas/kontrolė: Gedimino pr. 38, LT-01104, Vilnius. Tel. (8 5) 203 4696, faks. (8 5) 203 4692, el. p. info@enmin.lt

​Paraiškų dėl SND balionų šalinimo ir reikalingo elektros (ar dujų) galios poreikio užtikrinimo iki daugiabučio ir Sprendimo apie SND balionų keitimą pateikimas, pasirenkant kitą energijos šaltinį: tel. 8 617 96546, el. p. SNDbalionai@eso.lt.

​Daugiabučių namų adresų sąrašas: tel. 8 800 20500, tel. 8 (659) 61 935, el. p. info@vert.lt.

​Namo aprūpinimo energija būdo pasirinkimo/namo vidaus instaliacijos rangos darbai: gyventojai, privalo kreiptis į savo namo BNO valdytojus.

ĮSAKYMAS DĖL SUSKYSTINTŲ NAFTOS DUJŲ BALIONŲ, NAUDOJAMŲ DAUGIABUČIUOSE NAMUOSE, PAKEITIMO 2019–2024 METAIS VEIKSMŲ PLANO PATVIRTINIMO

SUSKYSTINTŲ NAFTOS DUJŲ BALIONŲ ŠALINIMO PLANAS

Informacija daugiabučių namų administratoriams ir bendrijoms! VERT skelbia rangovų, vykdančių elektros įrenginių įrengimo ir eksploatavimo veiklą, sąrašus (sąrašas 1; sąrašas 2​​​). Rangovai privalo turėti galiojantį profesinės civilinės atsakomybės draudimą, kaip nustatyta Energetikos įstatymo 221 straipsnyje.  

 

Parengta pagal Energetikos ministerijos ir VERT pranešimus